Anorexia?

Príspevok v téme: Anorexia?
Tomasz0013

Ani neviem kde začať..
Ale asi začnem tým že som chalan a mám 18
A neznášam svoje telo, som diagnostikovaný bipolárnou poruchou depresívneho typu.
A stále som mal problémy s jedlom, či už som sa prejedal alebo hladoval
Tak pred 1-2 mesiacmi som začal mať hrozné návaly toho ako nechutne vyzerám, a prestal som jesť. Všetko čo som robil je že som pil vodu. Keď sa občas najem snažím sa to vygrcať ale nie som toho schopný tak že len plačem že bože prečo som sa zas musel najesť
Každý týždeň schudnem tak 3-4 kilá
A začinam vyzerať aj sa cítiť fyzicky lepšie aj keď viem že asi mám problem a že to nie je zdravé.. neviem ako z toho von.. nedokážem sa najesť, nechcem, upokojí ma pocit keď cítim úplné prázdno a viem že v sebe židne jedlo nemám lebo viem že moje telo páli kalórie a že čoskoro budem ešte chudší.. pomoc

UzkostnaLea

Tu sa neda poradit nic ine, nez vyhladat odbornu pomoc, ked to sam nezvladas.
Len si uvedom, ze z coho to moze pramenit. Ja som na tom kedysi bola podobne.. a prisla som na to, ze to bolo kvoli tomu, lebo ma sikanovali ako malu za to, ze som bola tucna. Neskor mi zacalo takto “preskakovat”.. Schudla som, sice nie “anorektickym” stylom.. no tieto pocity zostali stale. Treba sa naucit mat rad sam seba. Ty sa pozries do zrkadla a nevidis tam dve zdrave ruky, dve zdrave nohy, zdrave a mlade telo, ale “tucne” telo.. a to je chyba. Nauc sa prijat sa taky, aky si. Odporucam, aby si sa s tymto zdoveril niekomu, komu doverujes.. Matka, otec, surodenec, kamarat.. Taktiez odporucam aj uz spominaneho psychiatra, ale uz ako poslednu moznost, ked budes vediet, ze to sam nedas. Ale poviem ti, caka ta nieco nesmierne narocne.. boj sameho so sebou. Drzim ti palce, zvladnes to, len musis chciet.