Protialkoholicke liecenie

Príspevok v téme: Protialkoholicke liecenie
Sarah1211

Ahojte, hladam zariadenie v BA |+/- 30km| kde by sa dalo chodit na sedenia rodinne, kde by sme prebrali alkoholizmus. Otec je alkoholik, žijem s nim spolu s bratom a uz to nezvládame. Mama ho opustila. My sa s mamou stretavame ale nebývame u nej, ma maly byt.. otec nonstop pije, kazí nam zivot, ma cirhozu v najhorsom stadiu. Dr povedala ze ak neprestane tak ho to zabije. On to vie a aj tak pije.. na liečenie dlhodobe ist nechce, ani ku psychiatrovi chodit. Súhlasil po XY rocnych prehovaraniach len so sedenim kde budeme spolu s nim.. dnes som volala do jedneho no je to priserne drahe - súkromné centrum.. to si dovolit nemozeme :(

Sarah1211

Dakujeme, tu Hranicnu hned idem vygooglit.
On vie ze zomrie, to je najhorsie, hovoríme mu to denne, hovoria mu to lekári. No on pije ako dúha.... zo zaciatku klamal. Ze prestal. Snažil sa to schovat no jasne ze sme to nasli.Teraz sa uz ani nesnaží.. pije Zavretý na zachode, necha to pi sebe tam, necha to na stole, v kosi.. je mu to jedno ze to vidime, ze sa rozculujeme a ze ho prosime..... :( on sa liecit dat nechce. Je chory aj psychicky uz asi. Zabite mozgové bunky ma...

Pag

Ono to suvisi s tym, ze sa podvedomie nudi, tak sa chce niecim zamestnat, tak sa zamestna alkoholom alebo inou drogou. Podvedomie je velmi vykonny pocitac. Preco potlacat chut na alkohol? Alkohol ano, ale ako fajnschmecker, nieco kvalitne a nie pit tak ze za kazdu cenu a nonstop, vonavky, ok.nu a ine pseudo-pochutiny.

Smutny jaster

Nechcem byt zly ale po tolkom alkohole mu vela veci nepomôže. Co sa tyka zdravia uz je organizmus zničení. Poznám ľudí - alkoholikov, mal som s nimi skúsenosti a poviem vám že kým nechce sám prestať tak mu nič nepomôže ani sedenia ani liečenia...tá chuť prestať musí ísť z dotyčného...môj názor

Pag

On si moze zivot abstinenciou uz len predlzit, ze? Uz sa mu pecen nemoze uplne uzdravit. Cize zavisi uz len od neho ze ci chce zit dlhsie alebo kratsie. Len to mu treba povedat.

satanisko

ahoj. chodte s ním na Hraničnú, tam sa o neho dobre postarajú, aj ambulantne.Skupinové sú tam takisto. Liečbu hradí poisťovňa.Platí sa len za lieky..normálne, nič strašné..do 10e.. Ťažké prípady s absťákmi sú na detoxe tam. Len pre ich dobro. Veru, alkohol by mali zakázať aj s cigaretami. :p

Sarah1211

Pag, Dakujem, otec pil tvrde, potom prešiel na vino a teraz je len na pive, no skodi mu aj to, kedze ich vypije niekolko denne..:( on cele dni nic nerobi, max tak ide na kontrolu k dr alebo do obchodu, nema uz ani kamosov, stale je na mobile a stale pije piva a fajci. Je mi z neho zle. Vie ze umre, vie ze sa nedožije vďaka tomu ani vnucat. A on v tom pokracuje... :(

Pag

Ja viem z pocutia, ze ked niekto chce prestat pit, tak by mal prejst od tvrdeho na vinko, z vinka na pivo, pobezat na pive nejaku dobu a potom to uplne vysadit. Proti depresiam si treba dat predpisat AD cka, lebo odvykanie je spojene aj s prip.depresiami. Tiez si treba do systemu integrovat ine drogy, tvrdsie ako nahradu, dajme tomu nejaky konicek - vcely, hry na poc. a pod. Tak mi vypravali kamosi, ze poniektori tak prestali. Sice si neviem spomenut aninna jedneho, ale tak na vsetkom je kus pravdy.