Tlak v hlave od chrbtice

Príspevok v téme: Tlak v hlave od chrbtice
Maggie25

Potrebujem poradiť od niekoho kto zažil, zažíva niečo podobné. Vyše roka ma 1x -2x za mesiac chytila silná bolesť chrbtice stále som mala pocit tlačenia na pľúca, žalúdok, krk. Bolesť trvala asi 4-5 dní a prešla. Samozrejme som dostala lieky na uvoľnenie. Trebalo cvičiť správne držanie tela. Cvičila som asi 3 mesiace ale denne tie isté cviky ma ubíjali a prestala som teraz to veľmi ľutujem. Pred pár týždňami som z ničoho nič začala mať tlak v hlave, zle som videla, bolo mi na vracanie, nebola som schopná rozmýšľať, myslela som že sa zadusím bol to najhorší zážitok v mojom živote. Lekárka ma vypísala PN ako maximálne vyčerpanie, nábeh na tetániu. Počas PN keď ma bolela hlava, krútila sa mi som zistila že ako si položím hlavu nemám problémy. Až vtedy mi došlo že celý panicky záchvat som mala z chrbtice. Doktorka ma samozrejme už nepočúvala. Celé dni som mala pocit že mi to tlačí do krku že nemôžem dýchať. Polepšilo sa mi a chcela som začať jemne cvičiť tak som si dala naťahovacie cviky a znova tlak do hlavy, pocit na zvracanie, únava z toho tlaku neschopnosť rozmýšľať, bolesť medzi lopatkami až pichanie v hrudi. Čo mám robiť keď nemôžem ani cvičiť preventívne???? mám ešte počkať strašne sa bojím že mi to privodí tetániu alebo fakt nejaku panickú poruchu. Je to nepríjemný pocit. má stým niekto z vás skúsenosti???? viem že tento problém ma veľa ľudí potrebujem to riešiť lebo mi to obmedzuje život. mám deformácie v chrbtici nejaké uzliky atď. Ako mám ďalej bojovať?

ahjajjaj

to nie je panická porucha, to je vestibulárny syndróm. Treba s tým ísť na neurológiu - pohotovosť, také prípady tam majú v nemocnici. 6 infúzií a bude Ti lepšie, a zároveň Ťa poučia o ďalšej liečbe.