Poziciavanie penazi

Príspevok v téme: Poziciavanie penazi
Bez penazi

Zdravim, nikdy som nikomu nepoziciaval peniaze ale v novej praci, v ramci zachovania dobrych vztahov som zacal poziciavat kolegovi.
Problem je v tom ze on uz v polke mesiaca nema ziadne peniaze a pyta, potom pred vyplatou pyta este desinku, dvacinku... Aj ked peniaze vzdy vracia, uz mi to lezie na nervy.
Samozrejme fajci, pije pivko a kupuje si blbiny.
Ja tiez teda nejak extra nezarabam ale peniaze si viem zadelit a nikdy som problem nemal.
Ako moze byt niekto tak nezodpovedny ze uz v polke mesiaca nema vobec peniaze ?? A takych ludi je kopa... Neviem to pochopit.

ahjaj

v zamestnaní som požičala peniaze kolegovi, ktorý nemal na obedové menu, lebo mu meškala výplata na zahraničný účet.
Ďalší mesiac si odo mňa pýtal, že sa mu minul tabak. Na ten som mu už nepožičala. Takže podaj prst, pýtajú celú ruku.

Ferdom

Mal som kamoša čo si síce nepožičiaval ale do týždňa nemal peniaze z výplaty a bol na účte v mínuse. Kupoval si všetko bez rozmýšľania, veci za 100vky eur, blbiny ktoré 2x použil a už sa ich ani nechytil. Potom zvyšok mesiaca jedol suché rožky a salámu najlacnejšiu. V zime sa mu rozpadli topánky a chodil v sandáloch lebo nemal na nové.

Pittykejsa

Mám 16 rokov a naozaj sa neidem hrať na múdru, pretože viem, že o živote ešte nič neviem, ale naozaj ani mne osobne neide do hlavy ako je možné, že za tak krátky čas proste niekto nemá žiadne peniaze. No možno je to tým, že si napožičiava od viacerých ľudí, potom dostane výplatu tie všetky požičiané peniate povracia, a takto to robí stále dookola. No myslím si, že požičiať párkrát je fajn, ale zas takto, že každý mesiac je už moc. Normálne mu povedz, že nemáš problém mu občas požičiať aj ked vieš, že ti vráti, ale aj ty máš svoje starosti, svoj život a svoje peniaze, ktoré potrebuješ tak isto ako potrebuje aj on..

Pittykejsa

Mám 16 rokov a naozaj sa neidem hrať na múdru, pretože viem, že o živote ešte nič neviem, ale naozaj ani mne osobne neide do hlavy ako je možné, že za tak krátky čas proste niekto nemá žiadne peniaze. No možno je to tým, že si napožičiava od viacerých ľudí, potom dostane výplatu tie všetky požičiané peniate povracia, a takto to robí stále dookola. No myslím si, že požičiať párkrát je fajn, ale zas takto, že každý mesiac je už moc. Normálne mu povedz, že nemáš problém mu občas požičiať aj ked vieš, že ti vráti, ale aj ty máš svoje starosti, svoj život a svoje peniaze, ktoré potrebuješ tak isto ako potrebuje aj on..

astaldo

musíš mu povedať, že ...keď ti požičiam penize budem naštvaný ja, keď nepožičam budeš naštvaný ty ...urobime kompromis choď do pi** :D

color452

velmi smutne ze namiesto hladania si lepsej prace slovensky muzi len poziciavaju od kazdeho peniaze a ziju ako vecne deti....

denisaf

nikdy v zivote nikoho nezvykaj ze mu budes poziciavat peniaze je to cesta do pekla a je dost mozne ze tie peniaze uz nikdy neuvidis. Kazdy nech sa stara sam o seba aj za cenu ze si ludi povadis.... ! ja som tiez takto velmi skaredo doplatila na byvaleho pritela ktory mi nevratil velku sumu penazi

Sloniecko

takych ludi poznam aj ja. Samozrejme aj tu treba rozlisovat- ked surne potrebuje pozicat dobry kamarat, spolahlivy, to je ine. Ale tiez som mal kamaratov, ktori boli absolutne nezodpovedni. Tu zdoraznujem, ze som ich MAL. Jeden z nich bol taky, ze mu peniaze z vyplaty vydrzali max dva dni- vsetko rozflakal na zbytocnosti, prehyril, prechlastal.
Ked som bol este v mladom veku- okolo 20, dost casto si odo mna poziciavali, samozrejme vracali, o to nejde, ale casom som pochopil, ze tymto len podporujem ich nezodpovedny zivot a jasne som im dal najavo, ze tadeto cesta nevedie a viac odmietam byt bankou.
Ja sa ani nepamatam, ci som si niekedy od niekoho nieco pozical, takze zrejme to tak aj bude.
A ludia, ktori si na poziciavanie uz zvykli, ti sa uz nikdy nezmenia.
Preto sa s takymi ani nebavte, lebo dokazu dobre manipulovat svoje okolie.

ahjaj

keď si raz zvyknú, budú to robiť aj potom. Takže si rovno zadeliť výplatu tak, aby si mohol nejakú časť požičať. Akoby si vlastné peniaze po celý čas nemohol používať Ty, vždy ich používa tá druhá strana, lebo vráti, na dva týždne, a potom si ich pýta späť.