Jak se jsem na tom s platem?

Príspevok v téme: Jak se jsem na tom s platem?
IQ 95

Pracuji jako nekvalifikovaný dělník, práce je to fyzicky poměrně náročná. Můj čistý měsíční výdělek je +-16 500 Kč čistého, tedy asi vašich +-650 euro, benefity +-1500 Kč čistého, tedy asi+-60 euro. Z mého pohledu je to dost nízká mzda, takže si přivydělávám prací navíc. Teď sice budu mít zvýšenou mzdu, ale to nebude více než o 1000-1500 Kč v čistém. Je to podle vás nízká mzda a měl bych si hledat jinou práci, nebo vám přijde dostatečná? Potíž je v tom, že mám omezený výběr a navíc ty platové rozdíly nejsou až tak veliké.

Jax

Nie je to bohvie co, najma ak budes chciet riesit rodinu a vlastne byvanie. Najviac ale zalezi kde byvas, ake su u vas ceny byvania a ake mas moznosti najst lepsiu pracu. Ak si z vacsieho mesta, byvanie bude menej dostupne, ale pracu najdes aj lepsiu.
V zapadakove zas naopak...

IQ 95

Ne, já bych do toho nepletl to, jestli jsem sám, nebo jsem živitel (jinak jsem sám). Tady jde o to, jestli je ten plat adekvátní tomu, co dělám a jaké jsou ceny potravin apod. Myslím, že s takovým platem je jen velmi malá šance, si našetřit na dům, nebo ho splácet. Tak jsem rád, že žiji s rodinou a ještě něco málo mohu ušetřit, ovšem bez skromnosti to nejde.

ArkAngel

Treba aj napísať ci ste živitel rodiny, zarába vaša priateľka? Manželka? Mate deti? Ako jeden človek by som s tým vyzil v pohode a ešte by som aj ušetril. Ako živitel rodiny je to málo pokial nezaraba manželka. Ak obaja zarábajte a dáte do kopy 1200 eur je to v pohode a trosku o kompromisoch. Ja zarabam asi 1000 eur a priateľka 750 v čistom obaja. Podľa mňa sa dá vždy nájsť slušná práca ak človek chce a je šikovný ?