druhá šanca

Príspevok v téme: druhá šanca
druhasanca

ahojte, viem je to už otrepaná téma, preto prosím dopredu tých ktorých to nezaujíma alebo majú blbé pripomienky aby zybtočne nekomentovali.. budem rada za normalne odpovede... Ide o to, že som mala 3 ročny vzťah a akosi sa nemôžem dostať z rozchodu... pred ním som mala pár vzťahov, ktoré nestál za nič ale tento trojročný bol najsilnejší.. nerozišli sme sa zrovna najlepšie išlo o neveru z mojej strany (bozk) - ak sa to teda berie ako nevera... každopadne vzťah stroskotal a po troch rokoch sa to skončilo (z mojej strany)... snažila som sa hladať vztah.. no vzdy to stroskotalo, dala som tomu koniec, nič som necitila... ubehli už dva roky od rozchodu 3ročneho vzťahu a ja stale na neho myslim, viem ze sme mali aj tmave aj svetle dni, viem ze som spravila chybu a priznavam to.. ale neskutočne trpim, je mi to vsetko luto, chcemvratit naspať čas.. neda sa však... viem že on bol moja zivotna laska, viem ze sme si najlepšie rozumeli, bol jediny ktoreho som skutočne milovala... sakra a vsetko je to stratene... trpim ale strasne nedokazem sa nikomu novemu otvoriť... stale mi beha myslou... pisala som mu uz 2x pred rokom a pred nedavnom... nema problemodpisovať no ked si piseme mam chut mu vsetko povedat ako by som ho chcela naspet ako mi to vsetko chyba, ako som na neho bola zvyknuta poznala som na nom vsetko co ma rad co nie, ako sa hybe, vyjadruje co mu vadi co mu nevadi co sa mu paci, boli sme na miestach kde by ma nikto iny nezavidel, videla som s nim krasne veci a teraz je vsetko v kybli :(( existuje nejaky sposob ako dostat druhu sancu? ako znova ziskat naspat svojho ex? podarilo sa to niekomu z vas? ak ano prosim pomozte mi .. mna to hrozne zerie.. a myslim si ze to nie je dobre.. snazim sa to vytlacit z hlavy, venujem sa vsetkemu moznemu ale jednoducho stale na neho myslim... uz sa idem z toho zblaznit :(((( najradsej by som mu chcela vsetko povedat ako ma to mrzi ako ho aj po tej dlhej dobe mam rada ako mi chyba... ale on uz mi nebude veriť... prosim dajte mi nejake rady co mam robit... pripradne nejaky kontakt... lebo ja uz rozmyslam ze navstivim psychologicku poradnu.. vsetci v mojej rodine vidia ze mi nieco je ale ja to v sebe dusim nechcem o tom hovorit nikomu len chodim ako mumia a to uz fakt dlho... proste nezijem uz len prezivam

mylady

Tiež som si to zažila ako ty. Bozk - nevera - rozchod - lutost - bolest - strata - stretnutie - odpustenie - vztah. Skoncilo to aj tak. Este sa potrebujes poriadne uistit, ze ti nechýba ten človek sám, ale chvíle s ním. Este raz musíš znova prist na to, ze on nie je pre teba tym pravym. Zatiaľ si vsak nikoho lepsieho nenašla, tak prezivas spomienkovu nostalgiu a nazyvas to laskou. Este si si to sama v sebe celkom nespracovala a neodpustila si sama sebe. Preto si sa upla na ideu dat to s nim dokopy. Ale pokiaľ si jeho vazis a aj samu seba, nechaj ho už odist, zo svojich myšlienok. Odpusti si tú chybu a nevracaj sa do minulosti. Keby ste sa dali dokopy, skoncilo by to takisto a uz vôbec by si si ho nevážila. A áno, bozk je nevera. Citova. Maj sa rada a nezi minulosťou, ale chod vpred. Zakaz si myslienky na neho, zbav sa veci, ktoré ti ten vztah pripominaju, nájdi si novy zmysel zivota a fungovania a budes sa citit oslobodena. Niekto sa vyrovnava so sklamanim roky, niekto mozno kratsie. Ale je to vec sebadiscipliny a vnútorného nastavenia a nezivenia toho, co uz raz bolo a skoncilo. V jeho ociach budes tá, čo sklamala a bude ti to predhadzovat neustale, to asi nechces. Uz to nechaj ísť a budes šťastná. Vela síl.

Beee

Teraz je už nepodstatné riešiť, čo je v koho očiach nevera a čo nie. Ja by som ti poradila, aby si mu navrhla stretnutie a zdôvodnila to tým, že stále sa nemôžeš vyrovnať s koncom vášho vzťahu. Ak bude súhlasiť, povedz mu osobne o svojich pocitoch, že ťa to trápi a že aj po dvoch rokoch ho stále ľúbiš a chcela by si s ním byť, popros ho o odpustenie za všetko, čo ho z tvojej strany ranilo a spýtaj sa ho na jeho pocity k tebe. Myslím si. že osobné stretnutie je vhodnejšie, lebo uvidíš jeho spontánnu reakciu, ktorá je v správe často skreslená a nekompletná. Keď sa nebude chcieť stretnúť, napíš mu to všetko do správy. Myslím si, že vzhľadom na to, ako sa cítiš, nemáš v oboch prípadoch čo stratiť, keďže sa cez to potrebuješ preniesť a posunúť sa ďalej. Držím palce a hlavu hore! :)

druhasanca

sanza ze ho stretnem? 60% v nasom meste... za tie 2 roky som ho vsak nevidela ani raz... a zas on je aj dost hanblivy vzdy som prve kroky robila ja a on sa postaral o ten zcysok... sakra citim sa jak 13 rocna a to mam 25

druhasanca

dobre teraz rozmyslam ci mu to povedat vsetko osobne alebo mu to napisat... ci to mam nanho vychrlit ako sokovu terapiu alebo ako... stretnut sa so mnou si myslim ze bude chciet tak na 30-40% mozno vobec, kazdopadne dusi ma to.... ani neviem je toho tak vela ze ani neviem ako by som zacala co by som mu povedala...:(((

bez energie

narozdiel od slobodnehomaciatka by som mu urcite nepovedala hned vsetko co citim. zlakne sa a ujde. ako terapia pre mna by to mohlo posluzit, ale nic tym autorka nedocieli. celkovo asi nic z toho. mozno, ked ho stretnes, tak podla toho uvidis.

slobodnemaciatko

Zrejme to bol tvoj najhlbsi vztah, najhlbsie si sa ponorila do svojho partnera. Je to tazke, ked si zvyknes na niekoho pritomnost, vonu, intimitu, robit s nim vsetky tie krasne veci a zrazu ti chyba, ako cast tvojho tela. Nevies si ani len predstavit zvykat si na ineho muza, nehovoriac o intimite s inym.
Ludia robia chyby. Nesudim ta, ja osobne som v ziadnom vztahu neurobila nic s inym muzom, napriek tomu dokazem pochopit slabost inych. Ak je to jednorazove, skratove konanie da sa odpustit, myslim, na rozdiel od opakovaneho, lebo tam je uz zamer.

Podla tvojho prispevku a doby 2 rokov, co ta to drzi, ti viem poradit, len jedno: vyznaj mu vsetko, co citis a nechaj na nom, ako sa rozhodne. Nemas, co stratit. Rataj aj s horsou variantou, potom uz len ostava zmierit sa s tym s pomocou odbornika. Drz sa.

druhasanca

som ochotna mu napisat ci by sa chcel stretnut a vsetko to nanho vysypat lenze riskujem tym totalny odpal a to by ma uplne dorazilo .. to by bola rana do srdxa nozom... bojim sa toho... potrebujem radu ako by som vzbudila aj v nom nejaky zaujem aby ma presne ako ty hovoris nevral ako lahku korist...

petroneta

a čo tak sa s ním stretnúť a na rovinu mu to povedať? Len potom buď opatrná, bude Ťa mať za ľahkú korisť, takže do postele sa s ním neponáhľaj.
Vo všeobecnosti si však myslím, že si ho veľmi idealizuješ. A že si sa s ním rozišla, mala si svoje dôvody. A tie dôvody by sa vrátili. Osobne neverím druhým šanciam, končia opätovným rozchodom.