BOLESŤ KOLENA

Príspevok v téme: BOLESŤ KOLENA
Marek AL

Dobrý deň prajem , už pomali rok mam problémy z pravým kolenom . Minulý rok v práci , pri zlom rotačnom pohybe mi niečo silno prasklo v kolene . Okamžite som mal opuch kolena. Hned na druhý den som isiel ku chirurgovi, pan chirurg mi vytiahol vodu z kolena (cca 3-4 krat behom 2 mesiacov) a povedal mi ze mam len natiahnuté väzy v kolene a ze sa to zahoji . Po cca tych 2 mesiacoch som isiel ku ortopedovi (uz bez opuchu kolena ) , ten ma poslal na vyšetrenie magmetickou rezonanciou , ked prisli vysledky tak mi povedal ze koleno je pevne aj vsetky casti v nom , len ze mam trosku poskodenu chrupavku , pichol mi injekciu a nasadil lieky ( ktoré beriem cca mesiac aj pol a problemy stale pretrvájajú) ... no a teraz ktým problémom ... ked mam nohu v klude neboli mozem hybat bez bolesti ...ale vzdy ked spravim volaky zly pohyb alebo si vylozim nohu na nohu tak mi na vonkajsej strane kolena nieco preskoci a strasne ma to zacne boliest , zablokuje mi klb a nemozem vystriet nohu (boly ma cela cast nohy aj lytkova kost po kolenom ) ked mi to pohybom zasa skoci naspäť tak mi uvolní nohu a zasa mozem bez bolesti chodit aj zohnut a vystriet nohu ) ... panovi ortopedovi som to vsetko vravel ale vzdy ked som ku nemu prisiel mi to nepreskocilo a z nohou mohol normalne manipulovat (MR neukazala nijake poskodenie okrem tej chrupavky) dakujem vam za priblizenie mojho problemu , ps : zajtra sa idem objednat k druhemu ortopedovi lebo tento moj vyzera ze mi nevie pomoct , uz som vazne zufaly obmedzuje ma to vo vsetkych cinostiach .

ahjaj

ortopéd Ti nenašiel nič okrem tej chrupavky.
A nemyslíš, že to stačí? Prečo tam hľadáš viac? Stačí mať poškodenú chrupavku, aby si mal ťažkosti.
Existuje masť Prubeven, natieraj si koleno dvakrát denne a v lekárni dostaneš Prubeven v tabletkách.
Je to voľnopredajný liek s obsahom glukozamínu, ktorý zlepšuje stav chrupavky. Inou voľbou, ktorá môže pomôcť sú tabletky Chondrosulf. Zlepšenie stavu sa dostaví do 2-3 mesiacov.