VZŤAHY - EMÓCIE - RODIČOVSTVO

Leonard9

Vychovávaj inštinktívne, intuitívne, s láskou, pokorou, so zdravým rozumom, zodpovedne. Citlivo, musí tam byť cítiť Teba a nie príručky. Deti sú individuality a boží dar.

sunnyball13

Meridian....vďaka za reakciu....vidíš už vtedy to riešili....tu to teraz prišlo....bývajú teraz rôzne mužské ženské kruhy.....nedávno som bol na mužskom kruhu a sú to úplne iné energie.....cítil som že niečim to je akokeby uvoľujúce liečivé, potrebné....na druhej strane som normálne cítil, že mi to je nekomfortné a musím sa nútiť aby som tam išiel...vystúpiť zo zóny svojej a obnažiť sa....nie je vôbec jednoduché...

Meridian

Sunny nebudem sa zapájať ,len jednu vec som chcel.....,
Niečo podobné ako opisuješ besedy či školenia párov som počúval ešte na audiokazetách cca 18-20 rokov dozadu .
Bol to manželský pár tuším Američania neviem isto obaja boli on kňaz alebo pastor jeho manželka tiež kázala na stretnutiach o rodine manželstve vzťahoch výchove .Bolo to pre mňa a musím použiť slovo brutálne zaujímavé .
Mal som zopár asi 45-minutových nahrávok kde Manžel (pastor)mal sedenie z chlapmy a jeho manželka čiste len zo ženami a bavilo sa každý v svojom kruhu pohlavia ako to vnímajú ....
Potom boli aj spoločné prednášky zmiešané ,kde mohli navzájom konfrontovať a besedovať.
Dobré na tom bolo ,že tam chodili ludia v pároch ,že väčšinou boli naladený rodinne plus duchovný vodca,keď žije rodinným životom môže poradiť aj z praxe nielen kázať ako nesexovať či dogmaticky mudrovať......

sunnyball13

...žiadny test nie je potrebný, len je potrebné riešiť dôležité veci...nie nepodstatné....asi nevidíte, že 90% rodičov nevedia, ako sa správať k svojim deťom....chce to trochu osvety a vzdelania.....že rodičovstvo je vec , ktorá tu bola od nepamäti?...to je pravda, len druhá vec je, že naše inštinkty a napojenie na niečo hore...je veľmi slabé....preto to aj tak vyzerá....keď majú mať dvaja ľudia dieťa išli by na pár sedení kľudne skupinových k človekovi na to určenému....ktorý by im povedal, čo je to uvedomelé rodičovstvo...zaujímavé je, že ľudia sa môžu vzdelávať v kadejakích pitomostiach, ale v tom , ako byť lepší rodič a lepší partner....sa netreba učiť?....

DarkThought

Pretože rodičia, deti, rodina tu boli odjakživa, je to základ, prirodzená vec, tak sa nepýtaj hlúposti, ešte aby boli testy na jedenie a pitie, bože.

Tomas12345

A ako by mal taký test rodičovstva podľa teba vypadat ? Čo všetko by ten test obsahoval?

Ak by niekto test rodičovstva nespravil, čo by sa stalo ? Zobrala by mu sociálka dieťa?

sunnyball13

...nie je to moja myšlienka....po čase som si znovu vypočul pána Savčenka....má pravdu v tom, že ľudia sú emocionálne neukojení.... www.youtube.com