Trhlinky tam dole

Príspevok v téme: Trhlinky tam dole
uch

Dobry den
Rovno k veci pred cca tyzdnom som navstivila gynekologicku s problemom ohladom palenia a drobnej trhlinky predpisala mi krem. Krem som uzivala vnutorne aj vonkajsie cca 4 dni vobec nepomohol. Prave ze sa mi spravilo ovela viac trhliniek ktore stipu, pri najblizsej navsteve to budem s lekarkou konzultovat ja len ci nema niekto skusenost dakujem :) Maťa

uch

Ja som celkom spokojna s mastou s kys hyaluronovou konkretne krem cicatridina ale neviem si predstavit pouzivat ho nonstop je dost drahy na to ze ma male balenie ale rozmyslam ci si nekupim lieky wobenzym... Neviem ako si poradit je to bolestive a stazuje to zivot

Simi31

Ahoj. Mne sa spravila trhlinka na hradzi, resp pod otvorom do posvy. Dr to ani nevidel, tak to bolo malinke. Bolo to vsak citlive a ked som sa silnejsie utrela na WC, tak bola aj malinka kvapka krvi. Ja ani Dr sme neprisli na to, z coho to moze byt. Docitala som sa, ze to zvyknu mat zeny po porode (z desinfikovania sa ta koza vysusi a praskne). Ja som bola po kyrete, tak som to pripisala tomu. Predpisal mi mast (uz neviem nazov) a zabralo hned. Potom sa mi to vsak spravilo znovu (asi za 3-4 mesiace), takze fakt neviem, z coho sa to moze robit. Ale je na to super dubova kora (mast, kupis v lekarni). Niektorym zenam sa to vraj robi stale dookola a mam obavy, ze budem jedna z nich :-((

zenskelono

Dodrzujes intimnu hygienu?!
Sprchuj sa raz denne, dole v tejto oblasti sa dokladne vysus, neobliekaj hned gatky ale nechaj oblast volne dychat na vzduchu ..ked si doma tak sa da chvilu chodit po izbe len na holaka ci?
Gatky si pravidelne meň podla potreby aj viackrat denne. Pocas menzesu zvys hygienu.
Nejdz sladkosti a sladke jedla tie zvysuju zvnik mykozy u zien a podporuju tvorbu plesni a kvasiniek v tele.
Ak chodis na plavaren, welnesu je mozne ze si sa nakazila tam alebo zle osusila po plavani.
A kup si v lekarni krem na vaginalnu mykozu a taky s capikom do pošvy. Canesten najlepsie zabera.
Ak mas frajera je mozne ze ta nakazil niecim on ak nedodrziava hygienu dokladne alebo ta podvadza s inou.

Bubliii

Ahoj ja som mala nieco podobne, u doktora som s tým nebola, ale velmi mi pomohli sedacie kupele v repiku a harmanceku (raz som mala doma jedno a raz druhe, ale ucinok bol rovnaký).