OCD obsedantno kompulzivna porucha JE TO PEKLO

Príspevok v téme: OCD obsedantno kompulzivna porucha JE TO PEKLO
roberto610

Dobry den mam 28rokov a uz rok trpim obsedantnymi myslienkami silného rázu (vrazda alebo ublizenie dcere alebo priatelke) Je to hrozne čo preživam chodim uz aj k psychiatrovi a psychologičke mám aj lieky no žial je to ešte stale silné.. Rad by som sa sa podelil o rady,pomoc atd. s niekym kto mal nieco podobne ako ja..PS-JE TO PEKLO!!! Piste na email roberto177@seznam.cz

roberto610

Peggie diky za komentár,som rád že to zvládáš držím aj nadalej palce.. Ja už to mám viacmenej tiež celé za sebou..živy a zdravy :-D kludne napiš aj mail keby si niečo potrebovala..po tych 2ročnych útrapách už viem aj ja niečo poradit..držte sa

Peggie26

ahoj ja sa zatiaľ neliečim bola som len pár krat na psychoterapií u mňa sa to objavuje tiež denne .. ale zatiaľ si nejak dokážem uvedomovať že je to len myšlienka aj keď neviem dokedy... u mňa to je tiež okolo toho roku najskôr to boli len také záchvaty ale potom sa to začalo objavovať denne. Chála bohu zatiaľ ma iba raz napadlo čo by som mohla urobiť inak je to stále iba o vtieravých myšlienkach typu dnes je ten deň čo niekomu niečo urobím, dnes sa vidíme naposledy lebo zomriem a podobne ale snažim sa začať robiť niečo iné a snažim sa tie myšlienky zosmiešňovať ...plne si uvedomujem že je to len psychika porucha a nikdy sa nič také nestane ale je strašne ťažké tomu uveriť prave preto lebo sú to ,,tvoje vlastné myšlienky" dôležité keď ma to napadne sa v tom nejak nerýpať a neskúmať akoo by sa to mohlo stať. aj keď chápem že ty už môžeš byť v takej fáze že už to nejde... ale neboj lekári ti pomôžu len im musíš veriť ja tiež nebudem váhať keď ma to začne obmedzovať v živote. Ja už aj viem z čoho mi to vzniklo tak som to nejak prijala ale už teraz sa stým nič nedá robiť :( už som to proste zažila. ... moja matka od mojho detstva 4 roky zaživala depresie denne mi opakovala že zomrie že sa zabije, rozpravala mi o všetkych svojich problémoch že nemame peniaze, že ma nanič manželstvo, že ju niekto nemá rad a podobne a vkuse plakala až do cca mojích 14 to trvalo takže nemôžem čakať že tento problém len tak zmizne keď tu bol tak dlhý vplyv na môj mozog.... podopora manžela mi veľmi veľa dáva a hlavne stále robím také vecí aby som nejak napredovala tým si dokazuje silu vlastnej osobnosti a potom viem že všetko zvladnem aj nejaké hlúpe myšlienky.... áno je to peklo ale zvládneš to verím ti...... a kto si z toho robí srandu je úplne úbohý keby na sekundu zažil takéto utrpenie tak sa z toho nikdy nedostane pozri aký sme my silný :) :) :) dosť mi ešte pomáha taká veta Boh by nám nikdy nedal to čo nezvládneme

roberto610

Každy kto by si rád pokecal o skusenostiach s touto chorobou a o vyliečení atd nech kludne napíše na email roberto177@seznam.cz rád pomožem!