Gramatika

petroneta

Tomáš, zablahoželám ti, keď to uvidím, že to tak pouzivas. Najjednoduchšie sa dá vedieť podľa výslovnosti. Ale ze si napísal, že sa snažíš, ma k tebe hneď pozitívnejšie naladilo.

petroneta

Tomáš, zablahoželám ti, keď to uvidím, že to tak pouzivas. Najjednoduchšie sa dá vedieť podľa výslovnosti. Ale ze si napísal, že sa snažíš, ma k tebe hneď pozitívnejšie naladilo.

petroneta

Tomáš, zablahoželám ti, keď to uvidím, že to tak pouzivas. Najjednoduchšie sa dá vedieť podľa výslovnosti. Ale ze si napísal, že sa snažíš, ma k tebe hneď pozitívnejšie naladilo.

Tomas12345

petroneta :

Dokial sa tá gramatika človeku uleží v hlave tak to určitý čas potrvá, ale už som za posledné dni niekolko krát napísal "ty" so správnym i.

petroneta

antisexx: áno, je to aj o výslovnosti, ale život beží ďalej. vieš ako?

"kebyže ty niekto cudzí na internete"
autor témy "Gramatika" mi včera po tom ako založil tému a prečítal si naše odpovede, napísal toto s tvrdým y.

Antisexx

Jednoducho je to o vyslovnosti to zameno ty/ti. To je šecko. Vysloviš tvrdo, napises tvrde. Vyslovis makko, napises makke. "Vy" je tvrde vzdy. Nemyl si to s pridavnymi menami v nominative v mnoznom cisle. My- my vsetci, mi- mne