Intolerancia laktózy

Príspevok v téme: Intolerancia laktózy
Akotak

Ahojte nedávno mi zistili že mám intoleranciu laktózy kedže som mávala krče a vkuse ma nafukovalo bola som na vyšetreniach a vlastne mi zistili toto odvtedy držím prísnu dietu žiadne mlieko ani mliečne výrobky čítam si u každej potraviny zloženie dávam si Laktazan ale stále ma nafukuje a neviem prečo keď to úplne obmedzujem máte niekto podobný problém alebo by ste mi vedeli poradiť?

swistica

Tomas mas osobnu skusenost? O takomto postupe som pri intolerancii nepocula. Podla mojich info je potrebne danu latku na dlhy cas vysadit a trebars po roku sa obcasne uz moze jest bez problemov.

Tomas12345

Všetky tieto intolerancie sa dajú vyliečiť podobne ako alergie tým, že v lekárskom prostredí si vystavovaný postupne stále sa zväčšujúcemu množstvo potraviny na ktorú máš intoleranciu. Pozistuj si o tom dačo u doktora.

swistica

Tak ono mlieko je skoro vsade. Nestaci, ze vysadis mlieko a mliecne vyrobky. Musis citat zlozenie prakticky na uplne vsetkom. Pomoct moze veganska strava - nepouzivaju mlieko, pozor i na lieky, tiez obsahuju laktozu.

mnr

Ja uzivam ked tak lactosolv, moc mi predtym podobne tabletky nezaberali neviem co som skusal a dostal som radu uzivat 20-30min pred jedlom, nezapijam to moc vodou ani vodu vopred extra, ak mas nahodou 0% enzymu v tele +- fakt ze malo nie je to zazracny liek

Bubliii

A mas to aj z bezlaktozovych vyrobkov? Mlieko, jogurty a tak? Inak myslim, ze pred vacsim jedlom mozes aj dva Laktazany, ja som si tiez tak davala