ZAPÁLENÉ ĎASNÁ + ZDURENÁ UZLINA

Príspevok v téme: ZAPÁLENÉ ĎASNÁ + ZDURENÁ UZLINA
filipkooo

Pekný deň prajem. Dúfam, že mi dokážete niekto poradiť, lebo už som z toho zúfalý. Mám 21 rokov a opäť sa mi zdurila uzlina na ľavej strane krku (pod sánkou) a spolu s ňou sa mi aj zapálili ďasná na dolnej strane.

Tie zapálené ďasná sú také, že ich keď stlačím, tak to bolí, doteraz som také nemal. Keď sa mi zapálili, vždy som ich mal bezbolestné a len krvácali počas umývania. Posledné dva mesiace som s nimi nemal žiadny problém, žiadna krv, dôkladné čistenie (kefka, medzizubná, ústna voda) ako doteraz a teraz zrazu opäť, nechápem prečo. Bol som už raz s týmto problémom u zubárky, ale iba mi poradila, aby som si dôkladne a správne čistil zuby, že keď aj krvácajú, aj vtedy a ono to postupne ustúpi.

Mám pocit, že tieto dve veci sú spojené s mojim oslabeným imunitným systémom. Alergologička mi predpísala lieky, ktoré som bral (jedny boli na imunitu a druhé na zabíjanie baktérii v tele či čo, mal som zvýšený počet antistreptolyzínu), vysadil som ich pred týždňom.

Čo mám robiť? Mám opäť navštíviť zubárku? Alebo mám ísť obvodnej kvôli tej zdurenej uzline? Už neviem naozaj..