cukrovka a vymena bedrovych klbov

Príspevok v téme: cukrovka a vymena bedrovych klbov
peto_zdravie

Dobry den. Teta (65 rokov) ma asi 3ti rok cukrovku. Povodne mala ist na vymenu bedrovych krbov, ale kedze sa toho velmi bala tak to odkladala. Nasledne sa pridala spominana cukrovka. Coraz horsie chodi, ma nadvahu a na vymenu bedrovych klbov uz nechce ist. Vymena bedrovych klbov rozhodne nie je jednoducha operacia, no bude to coraz horsie. Odporucali by ste aj napriek cukrovke podstupit takuto operaciu v danom veku (65), alebo existuje aj nejaka alternativa, co jej ulahci zivot? Dakujem.

daniela2

maminka bola v nemocnici so 69 ročnou pani, ktorá má cukrovku už 14. rok a vymenili jej jeden kolenný kĺb, teraz ide na výmenu druhého.
Ohľadne tej tety, spýtať sa na názor diabetológa, a ak má cukrovku pod kontrolou, tak by to bolo dobré. 65 rokov nie je tak veľa, a byť 10-15 rokov života bez bolesti by stálo za to. Po výmene kĺbu sa odporúčajú kúpele, aj tie by jej určite prospeli k rekonvalescencii. Najhoršie čo môže, je nebojovať, nechodiť, keďže ju to bolí, priberať, lebo človek sa rád naje, a keď nemá výdaj energie, tak sa to nalepí, a potom jej hrozia aj srdcové a onkologické choroby z obezity.

Textová Inzercia

speediet - obrazok
KETO diéta, z ktorej neschudne aj Vaša peňaženka

Keto diéta SPEEDIET. Kvalitné produkty z Francúzska, z ktorých si určite vyberiete a k tomu on-line poradenstvo.