Migrena

Príspevok v téme: Migrena
djaopsfhsp

Prosim vedel by mi niekto poradit. Uz o puberty ma trapia migreny (teraz mam 23) ale take silne, ze nedokazem existovat len lezat a vraciam niekedy aj 5x za sebou proste pri kazdom pohybe sa mi dviha zaludok taka je to silna bolest. Uz ani nemam co vraciat a stale ma len nadrapuje neskutocne. Sem tam este ako tak sa to da prezit, ale v poslednom case som mala taky interval ze 1x do tyzdna, teraz 1x za dva tyzdne a spusta to predovsetkym silny plac, ked napr. cestujem v aute je tam strasne dusno, cize teplo a niekedy ani netusim co to spusti proste lent ak z nicoho nic asi. Mam to dedicne, mama trpi migrénami tiez. Neviem pomozu uz asi len triptany ze? Bojim sa ze ma raz z toho trafi slak alebo co, plus ta bolest je na nevydrzanie. Prosim poradte dakujem

djaopsfhsp

Ani u mna to nebude alkohol, ja som uplny abstinent v zivote som nebola opita a alkohol vôbec nepijem. Ja to mam proste dedicne no

BJ_2

Vyskusaj olej z ciernej rasce.
www.youtube.com

Pozri si videa tejto pani. Nezarucujem, ze to bude fungovat, ale za pokus to stoji. Bohuzial 250ml bude stat aj 20-30 eur, ak mas dost penazi, stoji to za to vyskusat.

Mozepomoct

A ešte jedna rada skus zmeniť jedálniček pridaj viac ovocia a zeleniny menej mastného a skus si kúpiť v lekárni horčík

Mozepomoct

Skus si všimnúť ci pred migrénou mávaš iskricky pred očami alebo bolesť /kŕče v zátilku to bývajú umna začiatky migrén. Ak áno skus si co najskôr dat kávu kľudne aj silnú kávu alebo kofeín ďalej studený obklad na zatilok a ak sa bude dat ason na 10 min vypni proste zavri oči. Poviem ti pravdu nepomôže to vždy ale minimálne zmierni bolesť ak by si chcela aby to nebolelo musela by si si lahnut a zaspať najlepšie si dat aj tabletku