Uz nevládzem podporovat rodicov co robit?

Príspevok v téme: Uz nevládzem podporovat rodicov co robit?
nestastnysyn1

Ahojte musim sa uz niekde vykecat pretoze mam pocit ze sa asi zblaznim. Ide o to ze moji rodicia odomna stale pytaju peniaze. Mam vztah mame hypoteku a priatelka caka dieta. Moja mama je na invalidnom dochodku otec este pracuje no za maly plat. Kedykolvek sa nieco pokazi volaju mne a pytaju si peniaze. Ci uz ide o auto alebo nieco treba do ich stareho domu. Navyse mama je chora a tiez casto potrebuje peniaze na lieky a podobne. Pomozem im rad no v poslednej dobe je toho uz na mna privela a na ukor mojej rodiny. Priatelka pojde na matersku cize nam jeden prijem vypadne a vela penazi nam zozerie hypoteka na byt, cestovne, strava a dalsie vydaje. Rodicia nevedia vobec setrit a neustale sa spoliehaju na mna. Ako im vysvetlit ze mam aj svoje vydaje a ze by sa mali uskromnit? Prosim je tu niekto kto bol v podobnej situacii? ako to riesit... dakujem

Ajja1

Skús to s nimi prebrať.Ale právne si povinný im pomáhať,ak by šli cez súd a dokázali nevyhnutné výdaje,mohli by dostať výživné.Pokiaľ máš súrodencov trvaj na tom aby sa zapojili.

Bubliii

Ja by som to povedala na rovinu ;) mali by sa hanbit za seba, pytat od syna s dietatom na ceste peniaze.. svokrovci su na tom tiez fin.zle ale v zivote od nas nezobrali jedine euro.
moja mama bola napr strasne prekvapena, ze kolko dnes stoja detske veci. Ukazovala som jej ze toto mam za tolko eur a toto za tolko.. nechcela mi verit. Ze to nemoze byt take drahe. Isli sme do detskeho obchodu a potom pochopila (niezeby by odo mna pytali peniaze, toto je len priklad).
Takze mozno konkretny priklad ti pomoze. Peniaze setri pre svoju buducu rodinu, dieta je velka fin.zataz a o hypoteke ani nehovorim

ahjaj

a čo si jedináčik? Podľa mňa sa im posťažuj, ako ste na tom finančne zle, že hypotéka, byt, a tehotná priateľka, že nevieš, či to utiahnete...myslím to posťažovanie ešte predtým, ako by si od Teba znova pýtali peniaze...