Psychicky TEROR v partnerstve

Príspevok v téme: Psychicky TEROR v partnerstve
Izabela2

Pekny den vam všetkym. Dam vam vlastnu skusenost a poprosim ine ženy aby mi aj oni napisali o psychickom terore v ich vztahu, a ak to prekonali ako im to podarilo.Budem velmi vdačna.
Mam 44 rokov, som pekne vyzerajuce žiena. Bola som s priatelom 12 rokov. Vzdy som milovala život bola vesela ,aktivna a milovala som ludi navokol.Mala som dost priatelov a vybornu pracu. Pred 12 rokmi dozadu som spoznala partnera, zaujal ma a neskor to prerastlo do vztahu. Nikdy nechcel aby sme spolu byvali tak sme sa stretavali ale kazdy byval sam. Praca ma naplnala a bola som stastna. Neskor ma zacal izolovat od rodiny a dietata - dnes uz dospeleho. Par krat ma fyzicky napadol a psychicky teror dodnes. Ma 50 rokov ,2 dlhe vztahy ,treti so mnou...2 deti s ktorymi sa nestretaval ....Začalo to normalne....neskor mu preplo a začal ma terozivat ohladom mojich veci ,mojho zazemia ,mojich penazi, dehonestoval moju rodinu....2 krat som sa pokusila o samovrazdu kvoli nemu.... nedokazala som nič zvladat , dalej pracovat v praci a prestalo sa mi darit vo všetkom.... DOSTALA SOM MOZGOVU PORAZKU vraj zo stresu , tak uz rok a pol som doma, mam invaliditu , ale zijem.Chodim po lekaroch a prikladne sa o seba staram. Vlastnou usilovnostou som sa dostala do stavu ze uz normalne komunikujem,chodim, a stretavam sa s ludmi. Po mozgovej porazke mi povedal ze sa o mna postara. Konecne som sa k nemu nastahovala....na začiatku fajn ,neskor peklo.... on nepotrebuje kripla, invalida, najde si zenu s ktorou bude mat vztah a co kazdy mesiac položi peniaze na stol...ja som nechapala.....ked som k nemu prisla uz som mala malo penazi a potom ziadne....takže bola som odkazana na neho.....tam pokračoval teror. Uražky predomnou a vonku , v obchode ,na ulici , no bola som zničena.....Občas mi zbil psa ,lebo nema rad zvierata.... len rano vstal a do vecera teror....preco puštaš elektrinu, tv vobec nezapinaj, neplatiš mi ,cely den som tam sedela v kresle ....a pozerala do blba....SCHUDLA SOM PRI NOM 30 KG za 4 mesiace, menzes uz nemam 4 mesiace, viem všetko zo stresu....Raz som pozrala do zrkadla a klesal mi kutik, trnula mi hlava, oci som mala zuzene, ruky sa mi triasli a ja som pochopila ze asi prichadza dalsia porazka, TAK minuly tyžden sa vo mne všetko vzoprelo a odišla som, z minuty na minutu. ten chlap MA UZ VOBEC NETRAPI , TRAPI MA TO PRECO SOM S NIM BOLA AZ 12 ROKOV...... som doma, priatelky mi pomahaju ,rodina a posuvam sa dalej, ale tie korene su tak hlboke ze bude trvat dlho kym to prejde a zijem.Prosim podelte sa o svoje nazory a skusenosti ,DAKUJEM VAM ...

Tomas12345

Tak v tomto s "dobreuz" naprosto súhlasím.

Autorka ber to ako ponaučenie že nemá zmysel byť od nejakého človeka až takto závislá. Aký má zmysel páchať samovraždu kvôli nejakemu človeku ? Si nevieš nájsť v ničom inom v živote zmysel a štastie než v partnerovi ?

Izabela2

Dakujem vam priatelia za povzbudenie.....som už sama a drzim sa......Dakujem za povzbudzuje slova je to fajn ..........potrebjujem aj zeny ktore toto prežli..........aby ma to posunulo. Za kazdy kometar DAKUJEM vam vsetkym...važim si vas.

uvazujte

Ak u partnera vidime v case randenia ze nema ochotu nam pomoct ked nieco potrenujeme, vsetko ohundre, stale sa vyhovara preco toto nemoze a preco tamto, klame nam, obvinuje nas preco tamto a toto, ma prejavi sebectva, vydiera nas ze ked ty toto ja toto ...vsetko su to znaky ze jeho laska k nam nieje skutocna a bezhranicna. Ide mu len o jeho dobro a ked bude chciet vymeni nas za inu. S takym partnerom len stracame cas. Taky partner nas v tazkych zivot. situaciach nebude ochotny pomoct. Taky s vami ostane.len ked sa ma dobre, bude mat navarene, oprate, upratane, nakupene a mat sa kam vyejakulovat ale ked vam bude tazko tal vas este zacne obvinovat ze to vy ste na vine.
Dobre si zvazte koho si vezmete za manzela.

uvazujte

A toto by si mali mlade slecny a zeny vsimat u svojho partnera este pred vstupom do manzelstva a narodenim deti. To ako velmi ich miluje a ako je ochotny pomahat v tazkych situaciach. Nie.len peniaze, krasa a postavenie ale predovsetkych povaha a spravanie.
Lebo v zivotr mozu nastat taketo krizove situacie a vtedy sa ukaze ako naozaj nas partner miluje co vsetko je ochotny pre nas urobit. To vsetko sa da zistit uz v case randenia! To ako riesi problemy, necakane situacie a ako ochotny je pomahat nam.

Zuna7

Milá Izabela, trápi ťa prečo si s ním bola 12 rokov. Raz na to prídeš. Túto odpoveď si môžeš dať len ty sama. Pozeraj sa dopredu, nie dozadu. Možno si bola málo odvážna, lipla si na ňom príliš, visela. - sama píšeš - konečne som sa k nemu presťahovala - ...
Nevšímala si si tie drobnosti, ktoré ti ukazovali že nie, to nie je nič pre teba. Ale pozeraj sa na to prosím tak, že si musíme prejsť rôznymi skúškami a peripetiami, aby sme prišli na to ako ďalej. Sama si si prežila svoj vlastný teror, už nie je nutné, aby si čítala ďalšie skúsenosti od iných trpiacich žien a ešte bola aj za to vďačná - ako píšeš vo svojom príspevku. Vďačná buď za to, že sa ti otvorili oči a nazbierala odvahu odísť. Máš svoju vlastnú hodnotu, ktorú si musíš uvedomiť a keď si to uvedomíš, budú to vidieť všetci okolo teba. Ja ti to veľmi želám a verím, že to dosiahneš. Zase tú radosť zo života, keď si bola veselá a šťastná.

dobreuz

Takto dopadne každý kto vidí zmysel života v partnerských vzťahoch. A niektoré ženy až príliš visia na chlapovi, ako napr. tu.

je to

najdolezitejsi krok si spravila, musis sa prestat lutovat, dopraj si poriadnu dovolenku alebo sa rovno odstahuj co najdalej a tes sa, co nove ta caka.

Meridian

Dievča zlaté nie som žena čo trpí tak ako ty ale chlap čo žije v usporiadanom manželstve už zopár desaťročí.Chceš asi počuť niekoho kto trpí rovnako ako ty ,alebo ešte viacej ,aby ti bolo lepšie.?Polož si otázku niekedy keď budeš v napätí a zúfalstve dokedy?
Neobviňuj sa čo si urobila načo je to dobré ,skôr si polož otázku čo ďalej!!
Samé sa to nezlepší a ani po rozhovore z nikým sa to nezmení pokiaľ sa ty nerozhodneš ako budeš pokračovať .....
Teraz ,keď si sa akotak zdravotne pozviechala je príležitosť niečo s tým urobiť....
Ak sa tvoje zdravie znovu nalomí budeš oveľa slabšia .Čo máš robiť ti nepoviem to by sme tu museli týždeň vypisovať a zvažovať aké máš možnosti a nakoniec by si si aj tak asi povedala ,že veď hentá sa má horšie ako ja a tuším sa to zlepšuje....Držím ti palce a dúfam ,že som sem nepísal nadarmo !!!