zajakavanie

taMMika

rozhodne to nemusi mat takyto vazny suvis. mnoho ludi sa zajakavaju a inak su uplne zdravy bez nejakych zdravotnych komplikacii. takze asi tak, dolezite je, ak sa clovek zacne zajakavat aby s tym skusil nieco robit, niekedy je fajn to tak nejak predychat a pomaly zas zacat hovorit

kikusino

nie nemyslim si, ze y to malo mat nejaky suvis. epilepútik nie som a stava sa mi, ze sa zajakavam, hlavne teda vtedy, ak chcem nieco velmi rychlo povedat, alebo mam vela myslienok v hlave

marceliita

nie je jednoduché s tým bojovať, ale ako si napísala je veľmi podstatné to aby proste ľudia nás brali akí sme!

erikakika

Tiež mám problém so zajakavanim . Zajakávať som sa začala , keď som mala 3 roky a momentálne mám 25 rokov. Za ten čas som navštívila logopeda, neurológiu , psychológiu. U mňa to často funguje tak, že keď sa niečo bojím, alebo som v strese, tak sa to zajakavanie zhoršuje. Podľa mňa, je dôležité aj to, aby nás druhý ľudia prijali takých , aký sme, nevysmievali sa , neupozorňovali nás na to, a aby nás kvôli tomu nepovažovali za menejcenných. Ja mám rodinu , ktorá ma za každým zaseknutim hneď upozorní, a tým pádom sa pri komunikácii s nimi viac zajakavam pretože ma to stresuje. Keď budeš mať niekedy čas, pozri si film Kráľová reč

thiagogo

Thank you for providing such useful information. I've been having trouble coming up with many questions about this topic. I'll stick with you! spanish dictionary

ozvena

Vraj pomaha prqvidelny spev. Spievaj kde mas moznost a chut, v sprche, v lese, pri praci, upratovani a pod., tiez meditacne dychanie a cviky

GOING

Ja odporúčam rozpravať v miestnostiach s dlhou dobou dozvuku,
napr. prázdne veľké miestnosti , haly. Existuje aj zvukové zariadenie
s regulovateľnou dobou dozvuku hovoreného slova so slúchadlami.
Aj spievanie pomáha.

ahjaj

či to súvisí s epilepsiou neviem. Odporúčam EEG biofeedback. A naučiť sa nejaké relaxačné dýchacie cvičenia. Zajakávanie mi v Tvojom prípade pripadá skôr ako prejav neurózy.
Odporúčam aj pravidelný šport, zbavuje psychického napätia. Zajakávaš sa nie kvôli poruchám reči, ktoré by Ti mali robiť starosti, ale hlavne z vnútorného napätia, ktoré prežívaš. Takže logopedická starostlivosť tu veľa nepomôže, skôr relaxačné cvičenia, šport, psychológ, autogénny tréning.