Postrach zvaný tetánia: na ktoré príznaky si dať veľký pozor?

Táto diskusia patrí k článku: Postrach zvaný tetánia: na ktoré príznaky si dať veľký pozor?
Postrach zvaný tetánia: na ktoré príznaky si dať veľký pozor?

Najčastejšie ňou trpia mladí ľudia medzi dvadsiatym a tridsiatym rokom života. Hoci by práve toto obdobie malo byť charakteristické najlepšou kondíciou a zdravím, tetánia z neho vie spraviť opak. Slabosť, úzkosť, strach, mnoho zdravotných problémov.

Tortelino

Moja 13-ročná dcéra mala prvý záchvat, keď mala dva roky.povedali že je to fybrilný šok z teploty. Bola vtedy chorá. Potom 10 rokov nič, a teraz sa jej to vracia . Každého cca pol roka má záchvat. Pozerá telku a o 10 sekúnd neskôr je v kŕčoch. Viem, že jej samej je to nepríjemné, lebo nevie kedy ani ako záchvat príde. A nám (rodičom) je hrozne z toho, že vôbec nevieme ,ako jej s tým pomôcť....tá bezradnosť je najhoršia.....

Majka22

Nie je to najhoršie. Vtedy len treba trochu dávať pozor s horčíkom. Záchvatom sa dá úplne jednoducho predísť len treba zistiť sám na sebe čo mi robí zle a čo dobre. Hlavne ak Vám začína byť zle netreba sa stresovať, pomaly dýchať. Ako som spomínala vyhýbať sa športom kde sa priveľmi zadýchate, alkoholu , fajčeniu. Všetko je to o psychike, treba sa viac ukľudniť a nemyslieť na ten záchvat lebo to vás len vystresuje.

Majka22

Dobrý deň. Ja žijem s tetániou už 5 rokov, ťažké záchvaty trvajúce hodiny sprevádzané kŕčmi po celom tele. Našťastie sa tomu už rok vyhýbam. Jednoducho ak máte pocit že na vás ide záchvat nemajte strach, to by len stav zhoršilo . Začnite pomaly dýchať : nádych 4sekundy, vydržať 2sekundy a výdych 4 sekundy. Dýchajte tak dokym Vám nebude lepšie . Upokojte sa, myslite na to že všetko je v poriadku, napite sa, sadnite si. Pri tetánii je dôležité užívať magnézium a dávať pozor aby ste sa nepremáhali napr pri športe ako je beh, tam kde sa zadýchate. Vyhýbajte sa stresu, fajčeniu, alkoholu.

Mariana

Pekný deň prajem.V Nedeľu som mala veľmi silný tetanicky záchvat.Nedokazala som komunikovať triaslo ma mala som celé prsty stiahnuté a veľmi to bolelo trvalo to dosť dlho myslela som si že zomriem že mám porážku.Az v nemocnici ma dali dokopy.Prosim vás o radu kde sa mám dať vyšetriť aby som presne vedela čo mi je a ako ďalej.Dakujem za odpoveď

brnka1

Pred mesiacom mi bola diagnostikovaná neurogénna tetánia ,ktorá sa na začiatku prejavila ako vertigo, spôsobené strnulou polohou tela pri práci s PC,,,záchvaty som mala zatiaľ dva počas jedného mesiaca,,,,,tie ruky v tej vykrútenej polohe, to búšenie srdca, nevidím, hluky sú neznesiteľne silné, stŕpnuté telo , hrozná zima a panický strach....a to mám 55 rokov a nie 30,,, úplne nechapem že z čoho to je , ale myslím že to spustila menopauza,,,,,