Zábudlivosť či vážnejšie ochorenie ?

Pag

Myseľ si treba stále niečím zamestnávať, trénovať, lebo potom ujde sám (podvedomie) buď do psychických porúch/y alebo sa upne viac k dro.ám, aby sa niečím sám zamestnal, aby mal nejakú zábavku. Som rád, že v mäsiarni vždy možno kúpiť čerstvé bravčové a trénované mozočky, aj posledne som sa pýtal na čerstvosť, pani mäsiarka (vlastným menom pani Mastná/Fettie, pozdravujem a posielam do Ahoj) mi povedala, že áno, mozoček je čerstvý, lebo vraj, údajne ešte včera lúštil krížovky:-) Bol to nejaký Prof., mal teda riadne hustý mozek. Ale to nebolo v našich končinách, to bolo na Borneu, tam si ešte vedia zachovávať jednak svoj folklór a jednak aj neveselé a iné tradície. Všade je tradíciou jesť iné tradičné jedlá, ktoré sa pripravujú po stáročia podľa starých tradičných receptúr.

Pag

Nie je nič horšie ako si zabudnúť urobiť počas dňa domácu úlohu, ale na strane druhej nechápem taký vzdelávací systém, pri ktorom musia robiť domáce úlohy rodičia, starší bratia, sestry?! Keď má taký rodič 5 detí, tak v podstate absolvuje ZŠ 5-krát. Tiež si nemyslím, že by mal byť učiteľ vždy až na takej úrovni ako je úroveň psychológa, aby všetko zvládal bez akejkoľvek psychologickej chyby/chýb. A že sanujeme prírodu, to áno, posledne som sestre vytlačil na nejaký blbý prodžekt cca. 20 strán bársakého textu z netu. To si mohla učiteľka nájsť aj sama na nete. Ja už napíšem zajtra do nejakej anglickej školy, že či tam fakt, ale že fakt vzdelávajú cez tzv. prodžekty. Spoplatníme igelitky, ale nedáme na výber kúpu poriadnej ľanovej tašky, raz a navždy, aby mal človek pokoj aspoň na niekoľko rokov od tých je.lých igelitiek, ktoré vydržia menej stará pani Blažková.