Karcinofóbia

Príspevok v téme: Karcinofóbia
Epoka

Dobrý deň, veľmi ma v poslednej dobe sužuje strach z rakoviny, konkrétne z rakoviny pľúc. Už mesiac nemyslím na nič len na to, že ma to postretne v živote. Začalo to tým, že som si uvedomila, že som ako dieťa, celé detstvo vyrastala v zafajčenom prostredí a od svojich 14 rokov som fajčila, prestala som v 25 rokoch, teda 4 roky už nefajčím. Počas tých štyroch rokov som samozrejme bola sem-tam v nejakom bare kde sa fajčilo, prípadne kdekoľvek kde kamarati fajčili stála som pri nich. Posledný mesiac (odkedy mám tú úzkosť) sa fajčiarom oblúkom vyhýbam. No trápi ma to, že ma to raz dobehne. Stretol sa niekto s niečím podobným?

ahjaj

Tomas, tú rakovinu pľúc vo vitalitas magazíne som prekladala tuším ja...
Pracovala som pre ten magazín. :-))
RTG pľúc každých pol roka, jej zas môže priniesť leukémiu z ožiarenia.
K tomu všetkému by som pridala, posilnenie imunity, a keď sa dá trochu, vypadnúť z mesta a ísť sa prejsť do lesa..., ísť sa v zime do hôr lyžovať, chodiť do hôr na turistiku, alebo k vode - aj voda čistí vzduch, chodiť von, doma pravidelne utierať prach a často vetrať, dať si odparovače na radiátor, zabezpečiť si izbové rastliny na skvalitnenie ovzdušia.

Epoka

Tomas12345 ďakujem za odpoveď. Trošku si ma ukľudnil, no stále to vo mne hlodá. Cesnak som už hneď po tvojom príspevku zaradila do jedálnička. Nejem ho samostatne, lebo mi nerobí dobre, ale dám si ho surový do pomazánky.

K tým RTG hrudníka, nie je to nebezpečné tak často?

Neustále to riešim v hlave, už som bola aj u psychologičky, ale nemá na mňa čas, tak stále som u inej psychologičky, a dookola od znova musím hovoriť čo sa deje. Mám pocit, že som jediná čo vyrastala v zafajčenom prostredí a sama čo som začala fajčiť v tak mladom veku. Veľmi sa bojím, že ma to raz dostihne. A keď čítam tie štatistiky úmrtia z dôvodu pasívneho fajčenia, tak mi je do plaču.

Tomas12345

Na rakovinu pluc ochorie na Slovensku okolo 230 ludí nefajčiarov ročne, to skutočne nie je vela. Pravdepodobnosť ťažkej havárie je azda i niekolko krát vyššia. Navyše aj z tých nefajciarov je väčšina nefajčiarov taký typ ludí ktorí pracuju dakde vo fabrike kde je množstvo nečistot a chemikálii. Počet ochorených ludí, ktorí nefajcia a žiju a pracuju v normálnom prostredí je naozaj ešte o dosť menej než 230 ročne.

Mimochodom ked už sa chceš tej rakovine pluc vyhnut, tak jedávaj cesnak aspon 2 krát denne :

"Ešte účinnejší je cesnak. Čínsky tím vedcov Jiangsu Provincial Center for Disease Control and Prevention publikoval v časopise Cancer Prevention Research výskum, v ktorom dokázali, že u ľudí, ktorí jedia dvakrát týždenne surový cesnak, sa zníži rakovina pľúc o 50 %."

www.vitalitas-magazin.sk

Navyše udajne dokže ničiť i miniaturne nádorčeky na plucach :

"lieči bronchitídu a podľa japonských vedcov bráni vzniku rakoviny pľúc, a to tým, že odstraňuje miniatúrne nádorčeky na pľúcach. "

lilith-visage.blog.cz

Skutočne, ked som si dávnejšie dal cesnak tak som uplne na plucach cítil taku ostrost, že to tam ten cesnak čistil.

Ked ta ani hore uvedené rady nepresvedčili, tak nezostáva asi nič iné než len chodiť každý pol roka na RTG pluc a dúfam že to už ta 100% presvedčí že si zdravá.