Nadmerné nadúvanie

Príspevok v téme: Nadmerné nadúvanie
Akotak

Ahojte chcela by som sa spýtať či by vedel niekto poradiť každý deň ma trápi nafukovanie a s tým aj neprijemné škrvkanie v bruchu robí mi to celý deň už od rána mávam krče v bruchu s nafukovaním až do večera bola som už na viacerých vyšetreniach kde mi nič nezistili skúšala som dietu bylinkové čaje a veľa liekov nič z toho nemalo účinok tak ja už fakt neviem čo s tým je mi to neprijemné v spoločnosti niekedy preto mávam aj stresy keď mám ísť niekam a celkovo mi to znepríjemnuje život a mimo toho mávam každý deň teploty 37 a viac (už cca mesiac) ale ak by to bol zápal tak to by už dávno zistili nie? :( máte tiež niekto podobný problém ? Ak áno tak ako ho riešite vy ?lebo ja som z toho už úplne zúfalá

dobreuz

Tomas12345 twraz TI vysvetlím pravidlá gramatiky - ty (s tvrdým y) sa píše keď píšeš o 2 osobe singuláru a ti (s mäkkým) sa píše keď píšeš že poviem ti, napíšem ti atď... Dúfam že som Ťa niečo naučil teraz :) Inak vždy pijem studenú vodu a som ok, teplá je nechutná.

Tomas12345

dobreuz :

Ano, otepluje. Co myslíš, prečo lekári radia pri teplote piť horúce nápoje ? Kvôli tomu že telo ochladzujú a znižujú teplotu. Ak studená voda ochladzuje telo, prečo ju lekári neodporúčajú piť pri teplote ?

A teraz ty vysvetlím mechanizmus účinku teplej vody. Teplota ludského tela je 37 stupnov. Vieš o tom že aj teplota moču sa pohybuje v tomto rozmedzí ? Alebo ty snad cikáš studený moč ? Telo musí moč (prijatá tekutina) otepliť na 37 stupnov, z toho vyplýva že ked prijmes studenu tekutinu ktorá ma 10 stupnov, telo ju musí otepliť na 37 stupnov. Na to aby ju oteplilo pochopitelne musí vykonať nejakú prácu, telo musí na to vynaložiť energiu, a vieme že energia = práca. Cim studensia voda tak tým musí telo viac pracovať aby danu tekutinu zahrialo na požadovaných 37 stupnov, a čím viacej energie telo vykoná tým sa i telo viacej zahrieva. 37 stupnovu vodu už telo zahrievať nemusí.

Toto je všeobecne známy fakt. Zase nerozumiem čo máš proti danému zdroju. Ty neposkytneš ziaden zdroj ale druhé zdroje kritizuješ. Kludne sa ale spýtaj i doktora a povie ti to samé. A vôbec, realita potvrdzuje to čo som povedal, púštne národy nepijú teplú vodu v horúčavach len tak pre nič za nič. Sotva by pili teplu vodu ak by teplá voda prehrievala. či dokonca robila hnačky.

A že vraj otepľuje telo really? Stačí vypiť pohár studenej vody a hneď sa človek ochladí, zase „overený“ zdroj.

dobreuz :

No to sotva, potom by človek nemohol piť ani horúci čaj, však to by všetci tí ludia dostávali neustále hnačky. Realita je však taká že veľa ludí pijáva i horúce čaje a žiadne hnačky z toho nemá, púštne národy su zvyknute pijávať horuce nápoje a žiadne hnačky nemajú. Ako vysvetlíš tento fakt ?

Z 36 stupňovej vody dostaneš akurát tak poriadnu hnačku.

Orange00

Podla mna lepšie jak skúšat všelijaké čaje a užívanie ispumisan je navštívit nejakého odborníka ako napríklad Albertová ten ti zistí z čoho to máš a je to vybavené.

Meridian

Neviem aké čaje si skúšala ale mi mame v rodine odskúšané zo 100%-tnou účinnosťou.
Wow Tea ,,,,,,Tummy tea
Tieto dva zaručene fungujú....
Su drahšie ,ale stale su na ne akcie
Tummy je denný aj nočný stoja aj cez 20 euro
Teraz maju akciu 50% denny + nočný
Je to na detox pomáha črevám zlepšuje trâvenie atď tuším že uváfzajú aj chudnutie ale musíß pritom behať,cvičiť a nejesť.
Seriózne ti píšem dcéra mavala brucho nafúknute vždy večer od kedy pije tieto čaje 3-krat denne nemá problêmi.
Ps inak s tou studenou vodou je to pravda......
Hlavne po jedle nepiť aspoň 20- minút žiadnu vodu ,lebo riediš žalúdočné šťavy a zrazíš (stužíš) tuky v žalútku a ťa¢ko sa vstrebâvajú cez žal .stenu.....

dobreuz

A že vraj otepľuje telo really? Stačí vypiť pohár studenej vody a hneď sa človek ochladí, zase „overený“ zdroj.

Tomas12345

Vieš čo ona sa to na prvý pohlad nezdá, ale može byť za tým i pitie studenej vody. Ono totiž studena voda negatívne vplýva aj na tráviacu sustavu, preto by sa mala piť teplá voda okolo 36 stupnova. Studena voda navyše i otepluje telo, čo by mohlo vysvetlit i tie tvoje zvýšené teploty.

Moja otázka teda znie, pijávaš teplu ci studenu vodu ?

www.info.sk