Opuch kolena a bolesť

Príspevok v téme: Opuch kolena a bolesť
bolavekolienko

Ahoj, mám 19 rokov a chcela by som sa spýtať či máte niekto takú skúsenosť. Dnes ma bez príčiny začalo bolieť ľavé koleno teda nad kolenom a aj mi to do 2hodín opuchlo. Obmedzil sa mi pohyb hlavne po schodoch či už hore alebo dole. Keď s ním nehýbem nebolí ale ako náhle začnem chodiť no konec. Keď som ho zohla a vyrovnala tak som cítila i počula (síce nie moc nahlas ale počula) také slabšie pukanie alebo praskanie. Prosím nemáte nejaké skúsenosti alebo rady ? Zajtra ak neodpuchne tak navštívim lekára (alebo nie? Čo myslíte?) Ďakujem za každú jednu odpoveď :)

ahjajjaj

ahoj, odporúčam kúpiť v lekárni liečivo na bolesti veľkých kĺbov, napr. Prubeven. Je možné, že od chladu sa Ti kĺby zapálili. Užívaj Prubeven 3 mesiace a bolesť by mala prejsť. Tiež ak idete von a ste dlho vonku, môže Vás bolieť koleno alebo bedrá. Ak si dáte aj spodné nohavice, alebo pančuchy, legíny pod nohavice a viac sa oblečiete, viete tým bolesti predísť.

Vzdy_DOHRY

Dobrý deň, mám taký problém pred dvoma dnami som klacal na dlažbe vonku keď bolo minús cítil som ze mi mrznu kolená ale vravel som si ze je to len pocit ved všade mi bola zima prídem domov zohrejeme sa a dobre... No není to úplne tak, obe kolená ma pobolievaju a trosku opuchli. Nemám zatiaľ problém chodiť ani nič... Len cítim ze sa niečo stalo a chcel by som vedieť či to prejde alebo co stým. Ďakujem

dobreuz

Tak hlavne preto, lebo sú kĺby totálne odvyknuté a stačí aj menšie preťaženie (napr. ísť hore schodmi) a hneď kĺby citlivo reagujú. Inak aj dolu kopcom alebo schodmi sa môže poškodiť kolenný kĺb, hlavne pri rýchlejšom pohybe. Takže odporúčam v priemere aspoň 30 minút pohybu denne a keď už dôjde k bolesti tak si namasti koleno nejakým chladivým gélom alebo masťou, aspoň zmierniš bolesť a opuch. Inak odporúčam si prečítať blog podporený viacerými štúdiami o bolesti a praskaniu v kolenách: gymbeam.sk

bolavekolienko

2krát za týždeň 45 min.. beh, basketbal .. zo všetkého trošku ako kedy ale nieje to žiadna strašná záťaž

dobreuz

Ahoj, ako často vykonávaš nejakú športovú aktivitu? Tí, čo sa nehýbu vôbec im môže praskať v kolene.