Fixný aparát alebo operácia?

Príspevok v téme: Fixný aparát alebo operácia?
Makak28

Prosim vas pre aku moznost upravy postavenia celusti by ste sa rozhodli v dospelom veku? Liecba fixnym aparatom, ktora je dlhodoba cca aj 3 roky alebo by ste uprednostnili operaciu, ktora je rychla? Prosim ak niekto zazil operaciu, tak napiste skusenosti ako ste spokojni, ci to bolelo a takisto aj nazory ohladne fixneho aparatu.

rasto212

4 roky strojček? Fúha, tak to Ťa obdivujem, ja mám rok a už mi lezie na nervy :D Jasné, aj ja mám kamošku, ktorá bola na takejto operácií ale nie predkus ale opačne... A má to teraz pekné :) Ale vraj to mrtne bolelo a niekoľko mesiacov jedla len zemákovú kašu na riedko :) Ale tak neboj sa, určite to budeš mať potom super, aj keď to bude bolieť. Inak aj mne dali na výber, lebo mne musia posunúť sánku a tak mám taký strojček čo je tak spojený hore a dole takými strunami alebo čo, tak snáď to zaúčinkuje :D

mimi732m

Rasto, mňa taká operácia práve čaká..a stretla som pár ľudí, čo ju podstúpili a vyzerajú krásne! A sami povedali, že ľutujú, že ju nepodstúpili skôr. Je to operácia ako každá iná! samozrejme to aj bolí, to máš ako pri zlomenine alebo keď ti menia kĺb..Ja nosím 4.rok fixný strojček aby sa postavenie zubov upravilo a pripravilo na op. Takže tak. Pokiaľ ti ortodentolog odporučil len fixný strojček tak budiš, ale ak je to na op ..tak to proste ibak nejde

rasto212

Operácia a rezanie kostí je šialená bolesť a navyše Ti tam dajú nejaké skrutky. To by som si nedal spraviť nikdy a preto nosím stály strojček na úpravu predkusu. Je to nepríjemné a dlhé, ale účinné :)