Maniodepresivna porucha...liecebna

Príspevok v téme: Maniodepresivna porucha...liecebna
Alex30

Dobry den,

potreboval by som sa tu s vami poradit. Mojmu otcovi 62 rokov bola pred 12 rokmi diagnostikovania maniodepresivna porucha. Bol 3x hospitalizovany na psychiatrii...naposledy pred dvoma tyzdnami. Este pred tymi 12 rokmi bolo jasne ze ma nejake psychicke problemy. Moja mama je snim rozvedena 12 rokov avsak doteraz zili spolu v jednom dome nakolko moja mama opatrovala svoju mamu vo vedlajsiom dome. Takze po rozvode nebolo mozne aby sa dom predal a mama od otca odisla. Za ten cas este ked otec chodil do prace tak ta situacia bola ako tak znesitelna. Avsak po tom ako isiel do dochodku tak sa prestal o seba uplne starat nekupal sa a nedodrziaval vobec hygienu.Nechodil dlhy cas na kontroly a neuzival lieky. Pred dvoma tyzdnami bol opat hospitalizovany na psychiatrii nakolko sa mu vratili stavy ked sa chcel s kazdym bit vravel ze ho chceme doma otravit a podobne. Ja som sa preto rozhodol ze si najdem podnajom a beriem so sebou a moju mamu. Nakolko ich spolocne fungovanie v jednej domacnosti uz neni mozne. Chcel som sa poradit co sa s takym clovekom da robit. Doma sme sa zhodli ze by prenho bolo najlepsie riesenie keby isiel do nejakej liecebne alebo sanatoria, pretoze takto fungovat nemoze. Viete mi povedat ci nieco take existuje. Samozrejme nechceme ho dat kdesi do ustavu kde by bol zavrety ako vo vazeni.