Ako rodičom oznámiť svoju orientáciu... a vzťah?

Príspevok v téme: Ako rodičom oznámiť svoju orientáciu... a vzťah?
Lienka L

No, asi to vysvetlím celé od úplného začiatku, a všetko.

Mám 15 rokov a nikdy predtým som o svojej orientácii neuvažovala, brala som ako samozrejmosť, že som heterosexuálka. Popravde, pri mojich rodičoch ani nebolo možné nad niečím takým premýšľať. Odsudzujú LGBT komunitu, nadávajú aj na dúhové pochody a najradšej by týchto ľudí dali zavrieť a liečiť.
Lenže potom prišla stredná. Hneď v 1. ročníku sa mi začala páčiť moja profesorka a po pár mesiacoch som sa s tým aj priznala mojej dlhoročnej najlepšej kamarátke. Samozrejme, uvedomovala som si, že je to z väčšej časti len platonické a hlavne nemožné. Preniesla som si tento malý crush aj do 2. ročníka. V ňom prišiel lyžiarsky - tam som bola na izbe s dvomi spolužiačkami, najlepšími kamarátkami. Jedného večera sme sa všetky tri trochu opili (no dobre, možno trochu viac). Pointa je v tom, že som o tej profesorke povedala jednej z nich. Prijala to veľmi dobre, koniec koncov, o mojej orientácii už vedela. Obe moje tajomstvá udržala, a to nás veľmi zblížilo.

V súčasnosti už ma ten crush na profesorku prešiel a s tou kamarátkou sme spolu. To, čo k nej cítim, je už skutočná láska, nie len pobláznenie. Až teraz vidím ten rozdiel a incident s profesorkou už beriem len ako úsmevnú príhodu. Svoju priateľku neskutočne ľúbim a aj trieda a každý, kto to vie, nás akceptuje.

A teraz tá podstata, prečo sem vlastne píšem: Rodičia si tak akosi všimli, že s niekým chodím. Nič prekvapivé, predsa som ich dcéra, poznajú ma. Ich slová zneli takto: "Tak už nám konečne predstav tvojho chlapca, chceme vedieť, ktorý je ten šťastný."
Hrozne moc sa bojím ich reakcie. Vyslovene očakávajú, že je to chlapec. Nemôžem to stretnutie stále odkladať, vedia byť veľmi dotieraví. Lenže v rovnakej miere sú aj homofóbni.
Myslíte, že by to dokázali prekusnúť, keďže som ich dcéra? Ak nie, ako by som im to mohla vysvetliť? Napríklad tvrdiť, že sme sa s "priateľom" rozišli, alebo ich zaryto odmietať a počkať, kým budem dospelá a povedať im to len ak nám vzťah vydrží aj dovtedy?

Madafaka

Preteba, ty nie si normalny! Podloz faktami svoje tvrdenia - inak prezentujes iba svoj vymysleny nazor. Ako ju mohli ovplyvnit rodicia, ktori su proti vsetkemu ,, duhovemu"? Skus sa nad sebou aspon raz zamysliet. Tvoje tvrdenia su mylne a ako ty by mali mat zakazany internet.

Aliss

Lienka, moj nazor je zas ten, ze si sa uz takto narodila. To, ze clovek sa nejak citi a potom sa to zmeni, je sposobene tym, ze sa posuvas a menis dalej ako psychicky, tak emocionalne, fyzicky. Uvedomenie si svojej orientacie je nieco, co prichadza vdaka podnetom. Clovek to ma v sebe odjakziva, len podnetmi si to uvedomi, pochopi atd. Predstav si dieta, ktore sa narodi ako dievcatko. Avsak v istom momente si uvedomi, ze sa citi ako chlapec. Nie je to nieco, co sa nauci alebo mu to niekto natrepe do hlavy. Roznymi podnetmi na to pride same. Ak nemaju rodicia otvorene nazory na lgbt komunitu, bohuzial, zvaz, ci chces aby to vedeli. Ja by som pockala na vyssi vek. Avsak, ak chces, aby si bola brana taka, aka si uz teraz, pohovor si s nimi. Vsetko im vysvetli, popros o pochopenie...Drzim ti moc palce. Mam kamarata, co sa zatial priznal s orientaciou len sestre. Mame sa to snazil vysvetlit ale odmietala ho pocuvat. Tvari sa, ze nic nepocula. Otcovi to nebude moct povedat asi nikdy....Musi to byt strasny pocit, ked vies, ze by ta otec zavrhol len preto, ze si iny. Drz sa a napis ako to dopadlo ;)

Preteba

Lienka, ľudia sa narodia so zdravou orientáciou, inak orientovanými sa ,,stávajú". Podľa toho, čo píšeš, usudzujem, že za tento Tvoj problém, môžu rodičia. Rodičia sú zodpovední za zdravý duševný i duchovný vývoj svojích detí. Zaiste to je v nevedomosti, ale len preto, že nepoznáme zákony, tie zákony fungovať neprestanú. Rodičia odsudzujú inak orientovaných ( často nevinných) ľudí a v čom súdia, to si pritiahnu. Neviem aký máš vzťah s rodičmi, ale keby poznali pravdu, všetko sa môže zmeniť.

Ytbv

Máš 15 rokov a si druhačka na strednej? Divne v tomto veku su ľudia deviataci..

A k teme...rodičom by som to ešte asi nevravela

Soon

Vies, budes prekvapena, ale ludia su velmi vsimavi.Mozu vediet aj to,o com si nikdy s nikym nehovorila.Samozrejme, dokazy nemaju.Ludia nepotrebuju dokazy.
Takze tvoji rodicia mozno - MOZNO uz davno o vsetkom vedia.
A teraz k tej orientacii:je to sice komplikovana tema, ale castokrat orientacia moze byt IBA zelanie dotycnej osoby.Vsetko je na tebe.

je to

ved sa nejdete brat, ked chces mat nadalej klud a pokoj, nic nehovor. povedala by som im len to, ze nikoho nemam, mam dobru kamaratku, s ktorou chodim von, basta.