Plodne a neplodne dni

alfa

Tinusa, je to veľmi málo pravdepodobné a ak si naozaj po tých 4 dňoch dostala menštruáciu, tak tehotná určite nie si.

tinusa

chcem sa spytat ci ked som spala s chlapcom 4 dni pred menstruaciou, tak mozem otehotniet??? prosim odpiste niekto

majiska

prosim o radu kto ma skusenosti s antikoncepčnou ihlou ktora sa zavedie do pleca stoji to tušim okolo 6000sk dakujem

Janulka

Ahoj, Selena! Plodné a neplodné dni mávajú ženy rôžne. Ovulácia može nastať pred 14 dňom ale nájdeš aj "baby", ktoré majú ovuláciu aj na 18 alebo až 20 deň menštruačného cyklu. Dá sa ovulácia pekne odsledovať pomocou rôznych metód (hlavne spoľahlivo), takže nie je potrebné hneď siahať po antikoncepčných tabletách. Pozri na webe: www.lpp.sk tam ak chceš sa dozvieš viac.

elize

Adrienka, tato metoda podla toho co som napisala nie je spolahliva ani keby bola menstruacia akokolvek pravidelna.

Co sa tyka HAK - vtedy su neplodne predsa vsetky dni :-)

adriena

Presne tak ako pises elize..
ale je mozne, ze tato antikoncepcna metoda je spolahliva u zien s pravidelnym menstruacnym cyklom?
aj zeny ktore uzivaju HAK maju plodne a neplodne dni? sestra mi hovorila, ze vtedy sa vajicko neuvolnuje...takze nie je problem

elize

ano najvacsia pravdepodobnost otehotniet je v strede cyklu okolo toho 14-teho dna, poznas to aj podla vytoku ktory byva vtedy priesvitnejsi a mazlavejsi a je ho viac (a medzi dvoma prstami sa natahuje:-) ), tiez podla trosku zvysenej teploty.
ale pozor, otehotniet sa da kludne aj tesne po menstruacii, aj tesne po nej, aj pocas nej. ovulacia sa niekedy pritrafi hocikedy, nielen v strede cyklu. ovplyvnuje to zdravotny stav, psychicka pohoda, orgazmus, vselico... rozhodne to nepovazuj za antikoncepcnu metodu :-)