ani z diétnej stravy nechudnem...

Príspevok v téme: ani z diétnej stravy nechudnem...
newstart

Dobrý deň prajem. Moja strava už asi ani nemôže byť diétnejšia, už dlhodobo jem ovocie, zeleninu, obilné vločky rôzneho druhu, jogurty len biele, kyslomliečne výrobky (tiež bez príchute), nízkotučné syry a cottage cheese biely, pečivo max, 1 ks denne, len grahamové alebo jeden tenký plátok toho bielkovinového chleba denne, rôzne semienka v rozumnom množstve lebo je to tiež tuk hoci zdravý, otruby, ...žiadne sladkosti či vyprážané alebo múčne jedlá, pijem len vodu, nesladené čaje alebo kávu s trochou mlieka bez cukru...(možno sa to zdá dosť striktné ale ja som na to zvyknutá už 20 rokov takto jem, v minulosti som mala aj anorexiu ale už som ok)...za posledné dva mesiace som pribrala cca 4-5 kíl ani neviem prečo (možno je to vekom, mám 37 rokov, minulý týždeň som bola na endokrinológii, štítnu žľazu mám v úplnom poriadku :-)) a tak som dospela k záveru že sa naozaj málo hýbem (prácu mám sedavú), chcela by som od vás radu ako mám začať, s akým cvičením (chcela by som zaradiť beh a na jar korčuľovanie), koľko minút /hodín denne, ako cvičiť a všetko okolo cvičenia...posilku nechcem, chcem cvičiť buď doma alebo v prírode (žijem na dedine, za domom máme ihrisko)...ďakujem veľmi pekne za všetky rady

Dietolog254

Nieco ti poradim. Vies, clovek nemoze pribrat inak, len tak, ze zje prilis vela a ta hmotnost toho jedla ostava v tele.Videl som super relaciu na to, jedna baba vehementne tvrdila, ze jedava iba velmi minimalne a ze nechape, preco pribera. Lekar jej kazal, aby si vzdy uroblia 2 presne rovnake porcie jedla a jedno mala zjest a druhe davali do takej sklenenej nadoby, no a ked sa za tyzden pozrela na to vsetko jedlo, co zjedla, tak skoro odpadla. Ona mala totiz iba pocit, ze malo je, ale bolo toho prilis vela, ked to videla na vlastne oci nezjedene. Ja som schudol 18 kg a to tak, ze som zacal jest iba polovicu toho, co zvycajne. To je, napr. namiesto 2 rozkov iba jeden, na obed som zjedol iba polovcu a vecer takisto a cuduj sa svete, lahko to islo dolu a este som aj usetril peniaze na jedle a kupil som si za to odmenu.
A este k tzv. jojo efektu, je uplne samozrejme, ze ked sa clovek po diete vrati k povodnemu zraniu, tak zas priberie, lebo to zranie bola pricina jeho hmotnosti...
Inak ja som bol prekvapeny, kolko malo jedla staci na to, aby clovek normalne fungoval. 90% ludi sa preziera, lebo potraviny su lacne a lahko dostupne, kedysi, ked si ich museli sami vypestovat, tak nemali nadej sa takto prezierat ako my!

nikdyneschudnem

Neviem jest len take veci, ako ty, ale planujem nieco podobne. Napadlo ma, ze si popridavam na instagram nieco inspirativne, tak keby si mala nejaky napad, alebo hocikto, tak by to bolo super. Tiez chcem zacat cvicit, ale neviem ako.