Naozaj správna diagnóza? Môžem mu dôverovať?

Príspevok v téme: Naozaj správna diagnóza? Môžem mu dôverovať?
Anitta_R

Nedávno som prvý raz absolvovala mamografické vyšetrenie, keďže už mám po 40ke. Navyše mám dlhodobo problém s bolesťami prsníka. Môj lekár mi urobil sono, zistil zopár cýst a poslal ma na mmg. Výsledok bol vraj v poriadku, ale doktori z mmg odporúčajú urobiť ešte kontrolné sono.
A ja sa pýtam, prečo potom všade čítam, aká je mmg presná, odhalí ako jediný spôsob vyšetrenia aj malinké pochybné ložiská atď atď, keď aj tak je opäť treba robiť usg.
Neviem, či sa niekto, kto sem chodí, stretol s podobnou vecou. Gyn mi povedal, keď som sa dožadovala vysvetlenia, že žľazy mojich pŕs sú akoby vekovo mladšie, že to treba ešte pozrieť.
No som z toho celkom zmätená a aj dosť preľaknutá. akurát vážne nerozumiem, načo som na tej mmg bola (a to už nevravím, koľko som si vyrobila stresov, keď som tu čítala, ako to bolí a bla bla a že som to rok odkladala...), keď možno bola zbytočná.
Budem vďačná za každý rozumný názor. AR

kaloria

Ja som ako iveta a mamograf detto odmietam. Aj karel gott razil taketo hesla cely zivot. Skoda, ze teraz na starobu k tym lekarom musi. Mamg casto vyvola to, co nechceme.

Sammsonka

Anita, je to normalne, ze sa robi kontrolne sono. Nehladaj za tym nic hrozne. Mmg je naozaj dosledny, ale kontrola sa robi vzdy. Cysty su ok, len musia byt pozorovane. Iveta Michael, to je fajn, ze takto zijes bez preventiviek, ale ja by som to nikdy neriskovala. Dobre si poznamenala, ze si z teba nema clovek brat priklad. Lebo to co robis, je hazard. Tvoje telo, tvoja vec. Ale preco to vypisujes na forum, neviem

Aliss

Oprava *neberte si zo mna priklad. Uz len to, ze si to tu napisala, mnohe zeny presvedci o tom, ze "jeeej tak to ani ja nemusim chodit na preventivky"....pevne verim, ze zeny chodiace na toto forum, budu uvedomele

Aliss

Iveta, tak stupidny nazor som este necitala...."berte si priklad zo mna"? Zblaznila si sa? Tak vies co tu napisem? Neberte si priklad tuto z Ivety, ktora ma rentgenove oci a vie si sama ucit, ci v jej tele prebiehaju rakovinove zmeny...berte si mile damy priklad zo mna. Nemala som ziadne problemy, mala som tesne po 18stke. Poslali ma preventivne v ramci gyn.prehliadky na sono, odtial som letela na mmg a uz to islo. V cakarni som bola najmladsia, mnohe zeny, ktore som tam vtedy stretla, uz neziju. Takze, berte si priklad zo mna, lebo vdaka tomu, ze som na preventivku sla, som sa dozila 30tky. Je jedno kolko mate rokov, preventivky su na to, aby sa v cas odhalilo to, co same nevidite/neviete/necitite. Vyhovarat sa na druhych, vraviet, ze sa citite dobre, je sice krasne. Ale konkretne v tomto pripade, by som vsadila na preventivku, lebo nikdy neviete, kedy vam to moze zachranit zivot.

Iveta Michael

Baby ..možno mi neuverite ale ja vobec nechodim na taketo vyšetrenia .. ked nemam problem / čo chvalabohu nie / tak u mňa žiadne preventivky neexistuju, a mmg? tam by mali chodit ženy až po 50-ke podla mňa a ja mmg striktne odmietam!
Ale mam kamošku ktora je už dlho slobodna matka a furt chodi na preventivky ku gynekologovi a stale ma nejaky problem ... dokonca teraz berie hormonalnu liečbu / a v kuse je podraždena / ja mam taky postoj - bud sa o seba staram a som opatrna a ked ochoriem nechcem to vediet .. lekari vo važnych pripadoch nepomožu iba človek trpi hrozne vyšetrenia a nakoniec aj tak umrie :(
Ďakujem, neprosim!
Neberte si zo mňa priklad :-) ale každy mame svoje presvedčenie

Anitta_R

No odporučili, že ho treba absolvovať, tak ma sestrička objednala hneď. ja som tie výsledky nečítala, lebo to poslali rovno môjmu gyn., len sme spolu telefonovali.

ahjaj

rovnako a to isté, lekár mi povedal, že nič nie je dokonalé, tie cysty sa vyskytujú často, teraz ma po roku až poslal na kontrolné sono, ešte som sa tam nedostala, lebo som bola chorá - iný problém a ešte nie som v stave ísť tak ďaleko a byť tak dlho, takže tam pôjdem o týždeň, o dva.
Nebuď vyplašená, keby to malo byť niečo vážnejšie, aj oni by Ťa posielali ihneď.