Naozaj správna diagnóza? Môžem mu dôverovať?

Príspevok v téme: Naozaj správna diagnóza? Môžem mu dôverovať?
Anitta_R

Nedávno som prvý raz absolvovala mamografické vyšetrenie, keďže už mám po 40ke. Navyše mám dlhodobo problém s bolesťami prsníka. Môj lekár mi urobil sono, zistil zopár cýst a poslal ma na mmg. Výsledok bol vraj v poriadku, ale doktori z mmg odporúčajú urobiť ešte kontrolné sono.
A ja sa pýtam, prečo potom všade čítam, aká je mmg presná, odhalí ako jediný spôsob vyšetrenia aj malinké pochybné ložiská atď atď, keď aj tak je opäť treba robiť usg.
Neviem, či sa niekto, kto sem chodí, stretol s podobnou vecou. Gyn mi povedal, keď som sa dožadovala vysvetlenia, že žľazy mojich pŕs sú akoby vekovo mladšie, že to treba ešte pozrieť.
No som z toho celkom zmätená a aj dosť preľaknutá. akurát vážne nerozumiem, načo som na tej mmg bola (a to už nevravím, koľko som si vyrobila stresov, keď som tu čítala, ako to bolí a bla bla a že som to rok odkladala...), keď možno bola zbytočná.
Budem vďačná za každý rozumný názor. AR

Frederika123456

Mám rovnakú skúsenosť, po užívaní výživového doplnku PUPALKA S VITAMÍNOM E sa cítim lepšie a bolesti ustúpili.

antilooopa

Ja mamografiu odmietam, je to silné žiarenie, po ktorom netúžim. Sono prsníkov však podstupujem pravidelne raz ročne v rámci prevencie.

Myntha

Sammsonka, neviem či si počula o autogénnom tréningu. Je to metóda na uvoľnenie napätia. Možno by ti to pomohlo. Hovorí sa, že z klamstva najviac podozrievajú tí, ktorí sami klamú.Čo je na tom pravdy neviem, snažím sa neklamať. A že by moji príbuzní boli nezodpovední len preto, lebo ako lekári si nedávajú stále niečo vyšetriť, to je veľmi pomýlené tvrdenie. Sme rodina športovcov, našťastie sme zdraví, ale ak by sa niečo vyskytlo a objavili by sa nejaké zdravotné problémy, určite sa ošetreniu nikto vyhýbať nebude. A ty ak cítiš potrebu chodiť na preventívky, a preto tam chodíš, robíš určite správne. Ja keď necítim potrebu tam chodiť, a preto tam nechodím, tiež robím správne. Každému podľa jeho voľby :-).

Sammsonka

Myntha vymyslas si, az sa ti z kecky prasi.....a za druhe, ak by si aj pisala pravdu, a riadila by si sa tym, ze 7 nezodpovednych ludi nechodi na preventivky a to je dovod, preco nechodis ani ty, tak je to ubohe, hlupe a hodne zmyslania 12 rocneho dietata

Myntha

Každý sme zodpovední iba za svoje rozhodnutia. A každý sa rozhoduje tak, ako to jemu v danej chvíli vyhovuje. V mojej blízkej rodine je sedem lekárov rôznych šecializácií (otec, brat, sestra, teta, švagor, švagriná, dedko - ten je už na dôchodku). Ani jeden z nich neabsolvuje každý rok preventívnu prehliadku. Ktovie prečo? Zrejme to nepokladajú za také dôležité. Ale kto to za dôležité pokladá, ten to aj potrebuje a je správne, že tú možnosť využíva. Ale je to otázka slobodnej voľby.

Sammsonka

Myntha, co prehanas? Ake sedenie v cakarni?? Raz za rok si odsediet u zubara, gynekologa a na sonograf, je nejaky heroicky vykon? Tak to si teda na tom dost biedne. Sa tu tvarite ako keby slo o denno denne sedenie u doktora. Prevencia je dolezita, az raz budete mat nejake problemy, potom sa nestazujte na doktorov. Raz za rok ist na preventivku je evidentne pre niekoho vykon hodny operacie srdca.........Sa netvarte jak keby ste hodinovou preventivkou stratili pol zivota....

Myntha

Hádky sú zbytočné, každý robí tak ako mu vyhovuje. Niekto radšej športuje, vyberá si zdravšie jedlá (lebo zdravé už neexistujú), ale hlavne je plný optimizmu a radosti zo života. Takému sa choroby často vyhnú. Iný má potrebu s každou maličkosťou utekať k lekárovi, lebo je plný vnútorného strachu z rakoviny alebo niečoho podobného. Taký má samozrejme aj viac ťažkostí,pretože jeho myseľ nezaháľa a strach sa často mení v realitu. Ale ani jeden ani druhý nemá právo svoj prístup nikomu nanucovať. Osobne mi tiež viac vyhovuje tá radosť zo života ako vysedávanie v čakárni lekára. Ale je to len moja osobná vec. Ja mám napr. dosť vedomostí o vplyve mysle na fyzické i duševné zdravie, niekto iný zase študuje priebeh a prognózu rôznych chorôb. Pre to však ešte nie je niekto z nás hlúpejší alebo múdrejší. Múdrosť je skôr priateľka tolerancie než kritiky alebo podceňovania.

Sammsonka

Ty si z ktorej onej vypadla :D Za prve, chybaju ti zakladne znalosti, ale mne moze byt ukradnute, ze tebe moze v prsniku cosi bujniet, no zistis to az v neskorom stadiu. A za druhe, trepes, ze mmg nieco vyvolava. A ja sa pytam CO vyvolava? Ked trepem, mal by som sa vediet obhajit. Tak sa obhaj a vysvetli. Co mmg vyvolava?