Kam mám ísť ?

Príspevok v téme: Kam mám ísť ?
MoveSomewhere

Dobrý večer.
Mám 26 a žijem tu na Slovensku celý svoj život. Odkedy si pamätám, zažívala som výsmechy na moju osobu. Na strednej som bola šikanovaná a začali mi depresie. Chvála Bohu, strednú mám za sebou, no depresie pretrvávajú. Prečo ? Slovenská mentalita.
Po strednej som začala pracovať. Vystriedala som pár zamestnaní a všade boli ľudia, ktorí nemali nič iné na práci, len rýpať a ohovárať. Takéto prostredie mi veľmi škodí na psychiku, pretože ohováranie z duše neznášam. Neraz som toho bola obeťou.

Chcela by som ísť niekde do zahraničia. Mimo Slovenska a mimo krajín, ktoré so Slovenskom súsedia. Najlepšie bolo, keby som si tam našla prácu a ostala tam. Myslím, že by som sa cítila lepšie.

Takisto viem len po anglicky (teda, ako-tak sa dorozumiem). Chcela som ísť niekde do anglicko-hovoriacej krajiny, čiže do UK, ale tá pravdepodobne vystupuje z Európy, čo ma mrzí. Aj keby nevystúpila, bol by tam tlak domácich.
Ak by som šla niekde mimo UK, musela by som sa učiť nový jazyk. Pravdupovediac, veľmi sa mi do toho nechce.

Vy, ktorí bývate v zahraničí, je tam lepšie, ako tu ? Kde je najlepšie sa usídliť ?

MoveSomewhere

Australcan456 - Vážne ? Aj keď nemáš výšku ? Pretože ja ju nemám. Zisťovala som si veci o výzach a majú na ich získanie vysoké nároky.

Wtfgirl

Fuuha tak v prvom rade by si si mala uvedomiť, že ľudia sú už raz takí. Ohovára a nadáva sa všade. Ide o to, ako sa ty s tým vysporiadas. Ako keby si chcela uniknúť z tohto sveta, ale to nejde. Niekedy sa treba povzniesť nad určitými vecami, a brat to jedným uchom dnu, druhým von. Nezameriavaj sa tak na svoju osobu a na to, že všetci ti chcú len ubližovať. Existujú aj ludia, ktorí to nemajú zapotreby. Si dosť nevyrovnana, ale odporúčam ti ísť do zahraničia, tam si veľa preskaces, naučíš sa, prehodnotis život, vzťahy, spoznas nových ľudí, získaš nové skúsenosti a pohľady na život, situácie, atď. Zameraj sa na novú prácu v zahraničí, na svoje sny, ciele. Skús poprípade nejaký šport alebo niečo tvoriť. Good luck!