Priprava na tehotenstvo kvoli chorobam

Príspevok v téme: Priprava na tehotenstvo kvoli chorobam
kejty11223

Dobry den.. Idem si sem k Vam po radu, tak dufam ze nedostanem len same skarede komenatre.. :) Mam 24 rokov, problemy s autoimunitou, silnu anemiu, problem s vysokym tlakom, hnackami, a samozrejme problemy s pravidelnostou menzesu. Neberiem HAK, ani o to zaujem nemam. Doktorka sa spytala kedy by som chcela dieta, povedala som ze o dva tri roky, kedze chystame svadbu a stahujeme sa. Zmienila sa po mojej preventivnej prehliadke aby som zacala s vitaminmi a pripravkami kvoli mojmu zdrav.stavu a viacerymi diagnozami uz teraz. Trochu ma to zaskocilo, ale objasnila mi to.. Isla som odniest papiere k obvodnej a s nou som sa tiez radila, pozna ma od narodenia. Suhlasila so vsetkym a povedala ze to je dobry napad.. Vitaminy atd sem pisat nejdem, vsetko bolo konzultovane s GYN, obvodackou, aj dalsou gyn ohladne tohto celeho.. Len som o tom nikdy nepočula, rada by som počiula názor a skúsenosti od Vás, Ďakujem

Bubliii

No možno by nebol odveci práce skôr opačný postup, ako sa hovorí "dať sa do poriadku" a potom riešiť deti ;) Aj to, že píšeš že si ešte neuvažovala - tak asi ešte nie si pripravená a ver mi, že úplne inak pristupuješ k tehotenstvo keď sa na to tešíš a keď to je "prekvapko". Partner sa na to inak ako pozerá?

kejty11223

Dakujem Vam..
Ano pytam sa aj tu, aj napriek tomu ze mi to schválili doktorky, lebo mi to tiez pride skoro.. Ale asi radsej zacat skor ako neskor..:)
Pricinu tlaku nezistili, beriem betablokatroy NEBILET pol tabletky denne. Mavam obdobia ked to brat nemusim. Kardiológovia ma vyšetrili, chodim pravidelne na prehliadky.. na sone mam vsetko ok, EKG a tlak vzdy vysoky. Vraj mozno stres, alebo to tak proste mam.. mavam 160-180 na 90-110.. a pulz okolo 80-90..
celkovo som citlivejšia na vsetko, mam aj rozne alergie.. dieta som este neplánovala, ale vsetko toto ma prinúti to uponáhľať, pred 30......:)))

Tomas12345

A problemy s krvnym tlakom mas uz ako dlho ? Aky mavas krvny tlak ? Zistili ti pricinu zvyseneho krvneho tlaku ? Tehotenstvo krvny tlak zvysuje, ja by som ty ho podstupit neodporucal, pretoze bude pre teba velmi rizikove.

Bubliii

Teraz som si až všimla že ty myslíš prípravky vyslovene na tvoje ochorenia, nie tehu vitamíny. Sorry. Tak ak máš tak vážny stav že si bude vyžadovať cca 2 roky na úpravu, určite by som začala čo najskôr.

Bubliii

Ja som začala brať vitamíny až keď sme sa reálne začali snažiť.. brať ich 2-3roky predtým mi príde prinajmenšom zvláštne, ale možno ti chcela naznačiť aby si si zlepšila životný štýl :)