zrusenie zdravotneho poistenia

philips

Pokiaľ mne je známe, tak ako občan SR si povinný byť zdravotne poistený, v prípade pobytu v zahraničí sa odhlasuje z poisťovne, ale treba mať už zahraničné poistenie (platí pre krajiny EÚ), mimo EÚ neviem.

Cliattsi

Tuto info si ešte chcem preveriť. Tento týždeň by som mal presne vedieť o čo ide. Autor témy- môžeš mi zanechať mail cliattsi@azet.sk.

Lebo neviem, či sem ešte prídeš.

"Zdravotné poistenie nie je možné zrušiť, "....presne tak-pokiaľ si občanom štátu. Keď nebudeš občanom štátu, tak nebudeš musieť byť poistený.

Bola tu raz aj jedna strana-pred voľbami asi -10 rokov dozadu, ktorá bola za zdravotnú starostlivosť zdarma. Škoda že neviem, ako sa volali. Ale nedosali sa nikam.

Matyo

Na Slovensku je zdravotné poistenie povinné zo zákona, buď ho za teba platí zamestnávať alebo ako živnostník si ho platíš sám alebo ako nezamestnaný a študent ho za teba platí štát. Jediný spôsob ako "zrušiť" zdravotné poistenie na SK je odsťahovať sa do zahraničia, potom slovenská zdravotná poisťovňa akceptuje tvoju výpoveď, ale zasa budeš poistení v inej krajine...

rasto212

Zdravotné poistenie nie je možné zrušiť, môžeš byť samoplatca, SZČO, zdravotné odvody platené na základe pracovno právneho vzťahu. Preddavky ZP sa dajú minimalizovať jedine pri mandátnej alebo pri zmluve o výkone funkcie konateľa s. r. o. kde ZP plne pokrývajú aj odvody napríklad aj z príjmu 10 € :D

Omen

Cliattsi, buď si počul zle alebo ten, čo to hovoril trepal nezmysly. Nič také neexistuje! Na neplatičov majú iné páky - exekútorov!

Cliattsi

Pocul som, ze sa to da. Je na to urc. pojem- tusim ze odlucenie od statu...ked mi niekto pomoze budem rad. Lebo tiez hladam na to odpoved.

Ide o to, ze potom nebudes poisteny a ani v soc. poistovni nebudes a nebudes mat narok ani na dochodok.
0

Defcon

No ved hej. Postup je taky, ze pri prestahovani do cudziny sa prihlasis do druhej a ta ti da papier, s ktorym ides do povodnej poistovne .
Ale otazka tusim znela trochu inak, aspon si myslim. Zadavatel otazky asi mal na mysli sa odhlasit a nikam sa neprihlasovat. To je tusim mozne len v USA, krajine neobmedzenych moznosti a najtupsieho prezidenta.

Mona1

akoze uplne zrusenie bez toho aby si sa prehlasil do inej poistovne? to sa da? ved mas zo zakone dane, ze musis byt poisteny

Omen

Dá sa LEN za určitých podmienok. Ak tieto nespĺňaš, potom NIE. ZP zaniká až smrťou alebo vyhlásením za mŕtveho.