zrusenie zdravotneho poistenia

Omen

Cliattsi, ty máš asi na mysli prepustenie zo štátneho zväzku Slovenskej republiky. To však nie je v kompetencii polície, ale matrík. A vonkoncom to neide tak, ako si opísal. Musí tam byť zákonný dôvod. Máš taký? Nie!o

SofiaElla

Na Slovensku nesmieš byť zákonne zdravotne poistený, pokiaľ pracuješ v inej EÚ krajine - platí zákaz dvojitého zdanenia/poistenia. V takom prípade sa na SVK môžeš dať len komerčne pripoistiť, ale zákonné zdravotné odvody budú odvádzané v krajine, v ktorej pracuješ. Rieši sa to tak, že ideš so zmluvou do ZP, kde si bol poistený a vyplníš ich nejaký formulár o ukončení poistenia. Polícia s tým nemá nič spoločné.

Cliattsi

Takže nemám presné informácie, snažil som sa to zistiť. Ale rada bola, že treba ísť na nejaký policajný obvod a tam povedat, že sa chceš odhlásiť od štátu

kaloria

sloniecko, poistovne nemusia byt, dalo by sa aj bez tohto sprostredkovatela, su take krajiny
ehmo, dost blbe. to moje bol skor povzdych, ja len platim a platim, urcite by sa to dalo aj inak.

Ehmo

Vsetko si platis ? -))))) bol som pracovne vo francuzsku a chytila ma akutna pankreatitida. Zlcnikovy kamienok sa postaral o to , ze zlc mala jedinu cestu a to do pankreasu. Takze vo francuzsku hospitalizacia, 2 operacie, 8 dni umely spanok a dokopy 32 dni v nemocnici vo francuzskom Montelimar. Kedze je vo francuzsku zakon , ze 80% percent plati vseobecna poistovna a 20% si platis ty, alebo tvoje sukromne pripoistenie, tak som tych 20% poslal svojmu zamestnavatelovi na preplatenie. Dokopy to robilo 290.000 eur. Moj sef z toho zaplatil presne 56.700 eur a zbytok dovera. Mal by si na to ?

Sloniecko

ano, "aj tak vsetko calujes"..
ale to ta nenapadlo, ze zatial co teraz "calujes" od par centov do par desiatok Eur (napr. za lieky a zdravotnicke pomocky) a az po par stoviek (napr. za niektore druhy operacii), pripadne par tisic za nejake specialne nadstandardne ukony, a bez zdravotneho poistenia by si "caloval" omnoho, omnoho viac?
Ved zdravotnictvo je najvacsi biznis, spolu s predajom zbrani.
Ty ked si doplatis za lieky par Eur, to neznamena, ze tolko aj stoja. To je len tvoja spoluucast, drvivu vacsinu ceny lieku plati poistovna. Su rozne liecby, ktore mozu stat az desiatky tisic Eur a aj lieky, ktorych hodnota su tisice Eur. To som zvedavy, ci by si si vedel zaplatit plnu cenu liecby, ked su podla teba poistovne zbytocne.
A pozor! Ja neobhajujem sucasny stav- podla mna by zdravotnicka starostlivost mala byt zadarmo. Ale tolko sme budovali "demokraciu", kym sme sa dobudovali ku korporatnemu kapitalizmu, kde si zapamatajte: NIC NIE JE ZADARMO A AJ TO, CO SA PREZENTUJE AKO BEZPLATNE, AJ TO SI V SKUTOCNOSTI ZAPLATIS!

Bohatier

Volakedy bola v ustave definovana bezplatna zdrav ale myslim ze sa uz postarali o jej zmenu. Nahodou som davno pradavno na nejakom fore videl diskusie kde chlapil riesil nieco podobne a sa odvolal na ustavu a udajne mu to preslo a nemusel platit. :) Skusil som zadat klucove slova do googlu
www.pravo-medicina.sk