Byt kupeny pred svadbou jednym z partnerov a po svadbe predaj a spolocna kupa domu

Príspevok v téme: Byt kupeny pred svadbou jednym z partnerov a po svadbe predaj a spolocna kupa domu
Polokonka1

Ahoj.

Mám vo vlastníctve byt. Plánujeme so snúbencom svadbu a neskôr predaj bytu a kúpu domu.
Je možné si sumu, ktorú budem mať z predaja bytu nejakým spôsobom ,,poistit,, ? Myslím tým nejakú predmanželskp zmluvu, kde sa určí, že suma ktorú nadobodnem z predaja bytu a následne investujem do spoločného domu bude nadalej moja? Príklad, že dom bude patriť zo 70 percent mne a 30 percent budúcemu manželovi - vzhladom na investovanú čiastku.

Dá sa zakotviť niečo podobné do predmanželskej zmluvy? Máte skúsenosť?

Podielové spoluvlastníctvo by som však nechcela.

Dakujem za odpovede.

BJ_2

Neplanuj svatbu a spolocny zivot s muzom, ktoremu neveris.

Preco si nevybrat takeho, ktori sa neprizivi na byte, keby vam to nevyslo, a dobre vie, ze ten dom bol kupeny za tvoj byt? S kym to pre boha uzatvarate manzelstvo, ked uz v jeho zarodku pochybujes o partnerovi, a musis si vsetko poistit. S nejakou krysou, potkanom, co ta zradi? Ktoremu neveris? Zamysli sa nad tym.

mate59

Predmanželská zmluva na Slovensku neexistuje.Ak si chceš poistiť majetok pre prípad rozvodu,treba spísať u notára zápisnicu,kde sa udá,kto s akým hnuteľným majetkom do manželstva vstupuje.Myslím, že čo sa týka nehnuteľnosti,musí mať táto zmluva účinnosť vkladom do KN.Podielovému majetku sa nevyhneš,pretože počas manželstva niečo zbudujete.

Omen

Čo sa týka podielového spoluvlastníctva, to nezáleží od tvojho chcenia, ale od iných okolností.Ty budeš mať bezpodielové spoluvlastníctvo.
Tvoja situácia sa dá riešiť, ale musíš vyhľadať dobrého právnika alebo advokáta a za jeho radu zaplatiť.

Môžeš sa tiež obrátiť aj na moju kolegyňu - JE TO, ktorá ti iste ochotne spíše "predmanželskú zmluvu" a spraví to grátis. ; )