VYCHOVÁVAME DETI A RASTIEME S NIMI

Príspevok v téme: VYCHOVÁVAME DETI A RASTIEME S NIMI
sunnyball13

...Tí z vás, ktorí majú deti, už určite veľa krát pocítili, že keď prídu deti, niekde nás to posunie...Zmení to naše priority a náš pohľad na svet sa úplne zmení....Deti prinášajú do života dospelých novú inšpiráciu,nové výzvy a často sa s deťmi posúvame aj my....Máte nejaké postrehy, čo zažívate s deťmi?...Čím nás dokážu prebrať z nášho dospelého sveta?...čo je pre vývoj detí vhodné a čo naopak považujete za nevhodné?...INŠPIRUJME sa navzájom zážitkami, skúsenosťami....

sunnyball13

...dostáva sa ku mne teraz viac článkov na tému úloha otca v rodine....je zaujímavé...že podľa mňa , tak ako ja...sa takéto veci ľudia dozvedajú....dosť neskoro....učiť alebo aspoň dozvedieť sa niečo o tom aj na školách by bolo oveľa uvedomelejšie....jasné, človek si povie , že robí to najlepšie, ako vie...a počúva svoje vnútro, ale to, že prenáša svoje zažité skúsenosti z detstva a odpozerané vzory svojich rodičov...to nie je také ľahké si uvedomiť...

sunnyball13

...čo sa týka detí....super hra je človeče....my teraz hrávame doma a je také zábavné pozorovať 4r chlapca, ako vraví prosím kocka hodˇ6 ku , alebo naslinenie kocky....sranda, že to často zaberá....ale človeče hlavne je dobré, že dieťa pripravuje aj na nezdary a učí ho sa s tým vyrovnať....normálne človek často váha pri dieťati vyhodiť ho nevyhodiť....:)...zvyčajne volím podľa situácie....DETI NÁS pri človeče môžu naučiť, že idú priamo do domčeka, nešpekulujú, ako my dospelí...priama detská cesta...je často aj pre dospelého rozumnejšia...

sunnyball13

Rela pekná knižka....áno cez takéto príbehy sa deti viac dostanú slová k nim blízko....ešte nejaké tipy, na knižku pre deti, ktorá aj niečo zanechá?.....odpisujem, len k téme

blabla

sunnyball13 no co ty zakladatelka roznych tem.Kam ta maju tvoje deti posunut? co tak do penzionu a cakat ako v tej tvojej teme " ked smrt neprichaza." ak si napisala pravdu v tej teme o svojej matke, preco nesedis radsej u nej. Ako sa ty posuvas ako dieta ku svojej matke, ako jej pomahas?

sunnyball13

PRIDÁVAM JEDEN TIP, KTORÝ FUNGUJE....KEĎ SA STANE NIEČO ZLÉ, DIEŤA SA STRATÍ V DAVE....NIEKTO NA NEHO NAKRIČÍ....RODIČ SA K NEMU ZLE SPRÁVA.....MYSLÍM VŠETKO CO BY U DIEŤAŤA MOHLO SPÓSOBIŤ NEJAKÚ TRAUMU....TREBA V ČO NAJKRATŠOM ČASE OD ZÁŽITKU...sa pokúsiť TRAUMU VYMAZAŤ.......ZOBRAŤ SI DIEŤA K SEBE, DO NÁRUČIA, POZRIEŤ SA MU DO OČÍ A PRIHOVORIŤ SA MU DETSKOU ZROZUMINEĽNOU REČOU....ČASTO POUŽÍVAM, NAPR,KEĎ BOL OCKO MALÝ TIEŽ SA STRATIL,CÍTIL SA SÁM A PLAKAL...POTOM SI SPOMENUL......atď.....vyskúšal som to už veľa krát, pri rôznych príležitostiach...a traumu som nikdy ešte nespozoroval....skúška je napr. že teraz spomeniem nášmu chalanovi, ktorý sa stratil, niečo o stratení...a pozorujem jeho tvár a vtedy uvidíte...či tom tam zostalo, alebo je to preč....ak sa traumi hoci len maličké nabaľujú, a kvázi sa nepreliečia....nabalia sa ako cibuľa, na seba....a skôr či neskôr sa začnú robiť neplechu...