Kocur si hryzie chvost do krvi - psychicky problém

Príspevok v téme: Kocur si hryzie chvost do krvi - psychicky problém
Lexi13

Zdravím. Mám asi 1.5 ročného kocúra s ktorým mám už dlhšie problém a v poslednej dobe je to horšie. Ide o to že niekedy začne rýchlo kmitat chvostom a vtedy si ho všimne a začne mat na nebo nervy. Začne po ňom búchať labkami ale tak silno že pri tom hlasno mnauci a začne ho hrýzť až do krvi . Nie vždy to zájde do extrému s krvou ale zrovná dnes to bolo horšie a po pol obývačke som utierala krv z dlážky. Toto sa ale deje všetko od nervov akoby, príde mi to ako psychického pôvodu. On je od malička taký zvláštny kocúr, vrci na jedlo a zľakne sa každého buchnutia, je to taký najdúch, neviem čo zažil predtým ako sme ho našli. Je kastrovany a zlatý prítulný ale akonáhle si všimne chvost že mu lieta zo strany na stranu je strašne nervózny z toho, akokeby pred ním uteká, schová sa za tv a tam po ňom zas trieska a hryzie. Veľa ľudí nezávisle od seba nám povedali že má strašne dlhy chvost, dokonca aj veterinár. Je niečo kto má rovnaku skúsenosť a niečo mu pomohlo ? Ja sa ho snažím vždy ukľudniť alebo odpútať pozornosť od toho chvostu ale neúspešne . Na zahraničných stránkach som sa dočítala o skrátení ale tomu by som sa chcela vyhnúť, preto ak má niekto nejakú radu budem vďačná :)

Lexi13

Ďakujem pekne za odpoved; o tomto syndróme som nepočula ale čo som čítala na odkaze ktorý si mi poslala mi vela veci na neho sedelo, hlavne tá hyperaktivita a zvláštne správanie. My sme sa s mužom už dávno smiali že je to taký schizofrenik ale absolútne nám nenapadlo že niečo take je reálne u mačiek. Budem vďačná za tu epizódu, ak sa dá tak mi hod ten link na mail veronika.02@pobox.sk
Ďakujem :)

limeska

ahoj, moze to byt FHS - Feline hyperesthesia syndrome, ja som sa o tejto chorobe dozvedela zo serialu moja pekelna kocka, tam sa venovali macke ktora trpela touto chorobou, je to udajne nevyliecitelna choroba, ak chces napis mi mail a poslem ti odkaz na tu epizodu, mozno ti to pomoze a da nejake tipy ako to s macickou zvladnut,