Odstrasujuci trest pre macku

Príspevok v téme: Odstrasujuci trest pre macku
Defcon

Dostal som dve macky z jedneho vrhu. Najprv 6mesacneho nevykastrovaneho kocurika, povahou neposedny prieskumnik a bojovnik. Potom s odstupom 2 mesiacov vykastrovanu macku, povahou pritulne gaucove lepidlo.
Najprv sa znasali, co to som nastudoval, takze podmienky mali vytvorene.
Lenze teraz nastali problemy. Domino zacal ziarlit a zacal si robit z Cici boxovacie vrece. Nepoviem, istu volnost v rieseni hierarchie sme mu nechavali, ale v sucasnosti je to prilis. Doteraz som to riesil rozprasovacom so studenou vodou a to dokaze Dominovi schladit hormony na pol dna. Ale rozmyslam nad nejakym omnoho tvrdsim postupom, aby sa toho bal a aby to malo preventivny ucinok.....
Aky trest poradite ? Je mi jasne , ze trest musi byt okamzity v priebehu bitky aby si to Domino spojil.
Uz som rozmyslal aj nad stocenymi novinami, ked chyti jednu riadnu po zadku, tak sa mu to nebude pacit.
Co vy na to ?

Aliss

Antizvieratkova, zacni od seba :) nepluj tu a chod pomoct ludom :) Ked si v teme o zvieratach, riesia sa zvierata. Ked tu bude tema o HIV, bude sa riesit HIV. Ked bude tema o ludoch, budu sa riesit ludia...

Defcon

Nchceme ho kastrovat, bo je v nasej ulici jediny nekastrovany plus 3 macky. Zbytok nasiroko nadaleko je vykastrovany. A navyse tento kocurik je zdaleka, takze ho chceme nechat aby sa premiesala krv. Aj susedia co maju tie nekastrovane macky chcu macence. U nas je totiz jeden hajzlik co rozsypa jed na potkany po vonku a podochlo tu vela maciek, takze to chceme zas rozsirit.

antizvieratkova

boze to len slovaci vedia zvierata riesit viac ako deti... boze a co ked sa utrati pes ci macka padne svet? Dnes chcete vsetko chorobne chranit placete nad kazdym zverom ale to ze ludias u na seba ako osy vas neserie...

Aliss

Preco nechces kastrovat? Pises, ze chodi von, takze sa bude mnozit, ci ho budes prosit, aby to nerobil, ci ho budes dvoma kyblami oblievat...Jednoducho je nezodpovedne, aby nekastrovany kocurik behal po vonku. Ak bude kastrovany, bude sa pohybovat len v okoli vasho domu, nebude chodit kade tade, ako to vedia robit nekastrovane macky. A najma, nebude sa mnozit. Dnes sme riesili uspanie dvoch maciek na veterine. Preco? Lebo sa nasli v stave, ktory bol nad moje chapanie. Prezili v tejto zime opustene kdesi v chatovej oblasti. Ver tomu, ze same tam neprisli. Boli zahlienene tak, ako som este u macky nevidela, pluca im zozierali cervy, mali extremne nizku teplotu, hrozne krvne testy...Je toto treba? A pritom staci tak malo. Kastrovat....

Defcon

Ked ta vykastrovana macka je taka pekna a pritulna. Cela cierna, hunata a je velmi pritulna.
Lenze my prioritne chceme lovca a bojovnika. A to je presne Domino.
Ten rozprasovac s vodou je maximum co sme pouzili a bojim sa pouzit nieco ine, aby som nenarusil jeho psychiku. Potreboval by som ho presvedcit, ze ta macka v ziadnom pripade nezmensuje velkost jeho pipika a ze sme ju doviezli kvoli aby sa on nenudil. Lebo teraz cez zimu je v dome, este je krpec. Aj ked sa denne pyta von, ale chytro sa vrati. Zima je zima.

ahjaj

kocúr má na svoje ego právo, a tú vykastrovanú mačku vráťte majiteľovi. :-))
Ani Tebe by sa nepáčilo, keby Tvoje ego chladili studenou vodou. :-))

Defcon

Samozrejme, ze mu v ziadnom pripade nechcem ublizit.
A chceme ho nekastrovaneho nechat.
Asi tu macku vratime nazad povodnej majitelke a nechame si len kocura. Ak teda nenajdeme sposob zmensit tu jeho ziarlivost a ego.

Aliss

Chapem spravne, ze kocurik, je toho casu stale nekastrovany? Pri kastrovanej macke? Ak ano, je to chyba. Daj kastrovat aj jeho.

ahjaj

musí to byť fyzický trest, ale taký, ktorý kocúrovi neublíži. U nás sa stalo, že keď svietilo večer svetlo, mačka sa vrhla zvonku na okno (rodinný dom) a roztrhala sieťku proti komárom. Tak som chytila pohár vody a dobre ju cez otvorené okno a sieťku obliala rovno pri čine.
Musela som to urobiť dvakrát. Odvtedy na parapetu síce lezie, ale na sieťku proti komárom nie.