Čo sa deje s mojim trávením?

Príspevok v téme: Čo sa deje s mojim trávením?
Smatal99

Mal už niekto z vas take stavy na vracanie ale nevraciate len vas napina a nic mi nechuti jest uplne do seba natrepem kusok chleba a mi staci neboli ma brucho len proste mi je strasne zle na vracanie a nic mi nechuti... nemam ani teplotu nic ine len toto... a na ultrazvuku co mi mimochodom robilo dievca ktore asi teraz skoncilo skolu ne zeby som ju tym dehonestoval ale tak v sprave typicke frazy ze vsetko ok a primerane veku ... len ja sa necitim ok... viete mi niekto poradit?

Tomas12345

citatel7 :

Hladovať ? A to ako dlho má dotyčný hladovať ? Ako mu to pomôže tá hladovka ? A inak výživa do tela dotyčný bude tak či onak potrebovať, takže ak ju neprijme vo forme jedla tak bude musieť chodiť na infúzie.

Tomas12345

Smatal99 :

Tvoj jedálniček vyzerá v poriadku, a na večeru jedávaš čo ?
Neskúšal si jesť dané jedlo pomalšie ?

citatel7

Ako dlho mas tento stav?
Neskusal si uzit zivocisne uhlie?
Pocity na vracanie mas iba rano, alebo cely den?
Ja by som v tomto prípade na fibroskopiu nesiel, tam ti skoro nic nezistia.
V kazdom pripade by si mal vyskusat striktnu diétu, tusim ju doktori oznacuju ako setriacu dietu. Prip. skus hladovat/alebo jest co najmenej.

Smatal99

Tomas12345 no ranajky mám bežné, chlieb s maslom, syrom, nejaká šunka alebo salama ak máme... to isté na desiatu a obed čo je v škole väčšinou si dávam ryžu a kuracie mäso polievka aká je, hlavne vývary alebo strukovinové poobede nejaká keksa ale si spravím toasty.. pijem len čistú vodu a možno raz do týždňa čaj.. s nechutenstvom som uz mal problemy par mesiacov jednoducho som nebol nikdy hladny, predpisala mi na to doktorka lieky peritol že na chuť ktore trošku pomohli ale už ich par dní nemám... jednoducho si nemyslím že to vyriešia lieky, teraz dokedy ich mám brať?

Defcon

Nie, pankreas ti z ultrazvuku neukaze skoro nic, lebo je schovany. Vysetrenie pankreasu sa robi mag.rez. Poskodenie pankreasu sa zistuje skor z krvi, napr amylaza a tiez je casta cukrovka, lebo pankreas riesi aj inzulin

Tomas12345

Smatal99 :

Skús popísať tvoj jedálniček čo jedávaš na ranajky, obedy, večere. Co pijávaš ?

Co sa toho jedla týka, neskúšal si jesť po menších dávkach a častejšie ? Alebo si napríklad rozdelit jedlo na 8 častí a každú jednu časť jedla zjesť po 15 minútach ?

Smatal99

a tá pečeň a pankreas neukáže ked je niečo zlé na ultrazvuku? na gastre som ešte nebol... lekárska správa z ultrazvuku: pankreas normálnej velkosti, hrubozrnitej struktury, veku primeranej echogenity, žlčnik anechogenny, tenkostenny, žlčove cesty nedilatovane pečeň 122mm v MLC, pravidelnej štruktury, primeranej echogenity, bez lož. zmien. nadobličky sa nezobrazujú. obličky sú normálnej veľkosti a tvaru s primeranou hrubkou a echogenitou parench. zony bez dilaacie DS, bez echoložiska, slezina v norme pozdlžne 110mm, močovy mechur prázdny PALU nezobrazujem v CD bez voľnej tekutiny

uuleuskauu

Také problemy mavaju ludia s chorym pankreasom a s chorou pecenou, napriklad stukovatena pecen to moze byt (vtedy sa uziva lipovitan a vyradia sa zo stravy mastne a tucne jedla). Ale pravdaze aj vela inych pricin by prichadzalo do uvahy. Treba riadne gastro vysetrenia. Napriklad aj tu Gastrofibroskopiu ako pisal Tomas. Hlavne najst dobrého odbornika, ktory dokaze dat aj termin v primeranom case, to ako nie aby si cakal na termin pol roka a podobne. Bude to iste aj dost tazke, lebo pomaly uz niet cloveka s gastro problemami a odbornikov je malo, cakacie lehoty dlhé, ale aj tak sa treba co najskor pustit do hladania, stoji to za to.

Preteba

Smatal99, prežívaš ťažké obdobie, nejaké napätie? Vtedy z lekárskeho hľadiska všetko ok, ale vnútro Ti ide vyvrátiť. Zvlášť sa to vystupňuje, keď príde situácia, s ktorou nesúhlasíš? Tak to bolo u mňa kedysi:)