Stretávka

ewvinka

my sme mali pred vianocami a zucastnila sa..predsa len vidiet po rokoch svojich spoluziakov, je super..a stretavky byvaju uz uplne ine ako ked sme chodili do skoly...podla mna chod!..neolutujes...

Defcon

Sa mozes na celu stretavku zvysoka vykaslat. Ja to beriem tak, ze den po skonceni tej ktorej skoly je ta skola len ukoncena minulost.
A nejake kamaradcafty s byvalymi spoluziakmi su len fantazia .

Spoluzuak45

Ja som bol.na kazdom od 5 az po 25 rokov a tento rok mame 30 a pojdem. Chodili vsak len ti v zivote uspesnejsi, ti ktorym sa nedarilo alebo prestalo darit ci uz v pracovnom, ci rodinnom zivote, tak ti postupne prestali chodit. Nemali chut to nikomu hovorit, lebo u nas to prebieha tak, ze si kazdy pred vsetkymi povieme, aku mame rodinu a cim sa zivime. Je to dobre napr. na biznis, co som aj vyuzil, lebo spoluziak mal vyrobnu firmu a ja som hladal vyrobcu jedneho produktu, ktory som vedel predat v zahranici a tak sme obaja velmi slusne zbohatli.

ahjaj

ukazovali sme si fotky detí, niektorí rozoberali partnerské vzťahy, zdravotné problémy, svoje aj ich detí, rozvod, životné úspechy a sklamania, splatenie hypoték, umelé kĺby pre rodičov. O dovolenkách toho veľa nebolo, žiadne chválenkárstvo. O tom, že predtým sme si boli len známi z videnia, a zrazu som mala pocit, že im na mne záleží. Neoľutovala som, že som išla. Bola to stretávka zo strednej školy, zo základnej školy by som nešla. Nie je to celkom tak, že človek aj tak udržiava vzťahy. Do istej miery áno. Ale v sociálnej sfére sa vždy nájdu malé resty, maličkosti, čím urobiť život toho druhého lepším. Napr. bývalá spolužiačka čakala na výsledky biopsie svojho dieťaťa na celiakiu a zavolala som jej, čo sa deje. Potešila sa, že na ňu myslím, a spustila celú áriu toho, ako na tom jej dieťa je. Pritom viem, že je rozvedená, a moja maličkosť a skromný záujem jej dali pocit, že život je predsa krajší. Pre rodičov sa mi podarilo vybaviť odborné vyšetrenie. Protekčne, teda skôr než by museli čakať, kebyže sa riadne registrujú.
A jedni spolužiaci si takto zabezpečili privát pre svoje dieťa-študenta v mieste školy. A to predtým boli v kontakte iba sotva. Výhodné medziľudské vzťahy.

dobreuz

Tak zo základnej ich bolo nespočetne veľa, ale vôbec ma nezaujímajú, ani jeden z nich, všetci to boli hlúpe deti, ktoré si len vymýšľali klamstvá a ohovárali, proste typické detičky na ZŠ. A zo strednej školy zatiaľ žiadne stretko nebolo, aspoň som o ňom nevedel, AD Revidendum bude 2023 ale asi naňho nepôjdem, nemám si s nimi veľmi čo povedať, aj keď to bolo o niečo lepšie ako na ZŠ.

swistica

Nie nebola. S kym chcem byt v kontakte, s tym som aj bez stretavky. A celkovo neviem ake temy by sme tam preberali. Rozobetat ucitelov sa mi nechce. A kazdy by sa len chvalil karierou, detmi, dovolenkami. A este ako kto schudol a pribral. Dakujem neprosim. Resp. ak sa mylim, tak doplne o com sa rozpravate s ludmi, ktorych ste roky nevideli :-)

Ela000

Ja som bola len zo ZŠ viackrát.Zo strednej sme mali len jednu, bola som chora takze nemohla som ist.Ale akosi mi ti chyba. Chcela by som vidiet istych ludi ale inych zase nemusim a aj ma zvykli na skole urazat tak preto som tam ani nesla Mrzelo ma ze som nevidela moje kamaratky.:)No aspon v tom case.

petroneta

my sme si tiež nemali čo povedať, a išla som až na 25 ročnú. Bola perfektná, všetci sme si doslova žičili, bola som veľmi milo prekvapená. Stretávka po 5 rokoch však za nič nestála. Maminka mala nedávno 50 ročnú stretávku zo strednej... zážitok, a tí sa pravidelne stretávajú každých 5 rokov. Mala som aj 20 ročnú stretávku z VŠ. Vieš, to zas bolo iné. Akoby sme sa iba včera videli naposledy a to po 20. rokoch, doteraz sme stretávku nemali. Takže máme dospelé deti a nosíme všetci okuliare. :-)

je to

ja chodim ale neberem to nijako vazne, aj tak potom nie som s nikym v kontakte, je to tam jak na vyzvednej stanici a ides domov, vela ludi nechodi a kazdemu je to aj tak jedno