Pes kúše ako zbesilý

Príspevok v téme: Pes kúše ako zbesilý
pespes

Dobrý večer prajem. Mám 9 mesačného nemeckého ovčiaka. Už nieje v období kedy by sa mu menili zuby takže neviem si to vysvetliť prečo kúše. Na prechádzky chodíme dva krát denne takže energiu má kde minúť. Vždy ho za to potrestám ale on ešte viac. Na rukách mám samu modrinu čo nie je dobre ani z estetického hľadiska a aj to dosť bolí. Stretli ste sa s tým už niekto ? Máte nejaké rady čo by mohlo zabrať ? Nebude len mňa ale aj brata. Zaujímavé že otca nehryzie. Možno preto lebo on je na neho tvrdší ako ja.

Angelika3

Nebuď na neho tvrdý, iba autoritatívny, ale s láskou. Mala som podobný problém s belgickým ovčiakom (dosť podobný typ policajného psa), tieto psy sú vo vnútri veľmi citlivé a zo psa ktorý na všetko a každého útočil je ten najláskavejší pes ( aj keď voči cudzím zostal prirodzene nedôverčivý, ale bez skutočne vážneho podnetu neútočí, v prípade potreby však položí za svojich aj život).
Ak na agresiu budeš odpovedať agresiou, tak agresivita vášho psa sa bude stupňovať!
Skús si pozrieť nejaké videá, alebo kúpiť knižky od Cesara Milliana- mne vtedy veľmi pomohol.

ahjaj

nášho psa sme naučili pochopiť význam: nie, to bolí. Naučil sa.
a z dvoch vychádzok denne, ešte nebude vybláznený, on Ti tým hryzením dáva najavo svoju lásku

pespes

A ešte niekedy ho trestami tak že proste od neho odídem aby vedel že sa mi to nepáči. Alebo ho ignorujeme tým že sa mu otocim chrbtom a nevnímam ho

pespes

Ďakujem za rady. O psoch som si naštudovala dosť no možno nie dosť aby som toto vyriešila sama. Také hry na vyblaznenie sa s ním hrávam. Máme aj rukáv do ktorého kúsať môže. A ako ho trestám ? Buď ho zapnem po zadku alebo po papulke. Nie je to žiadne tvrdé udieranie. Som žena takže takú veľkú silu ani neviem vyvinúť. Musím mu spojiť to že keď bude kusat tak za to bude jednoducho nejakým spôsobom potrestaný. Ak máte nejaký nápad píšte. Rada si dám poradiť.

Salmonel

A ty mas kolko rokov? Nastudoval si si nieco o psoch, nez si si jedneho zadovazil? 9 mesiacov nie je ziaden dospelak, teda sa sprava ako stena. Chce sa neustale blaznit, natahovat atd. Moj bol taky isty, akurat mi neskakal do ruk, ale po veciach, topankach. Ako ho trestas? To je velmi dolezita otazka, na ktoru potrebujem odpoved, nez dam tip ako to odstranit

simiona

V podstate je to stále len šteňa. Niektoré plemená, hlavne tie veľké, sú dospelé až keď majú 3 roky. Môžte skúsiť, keď vás skúsi hrýzť, postriekať ho čistou vodou z rozprašovača a povedať rázne Fuj!

A teraz čakám, že mi napíše môj fanúšik.

Ako sa to len volal? Antipes?