Ketodiet/ketofix/prodietix?

Príspevok v téme: Ketodiet/ketofix/prodietix?
LucinkaPusinka

Ahojte,

vela som studovala, nasla a presla xy diet, od nizkosacharidovych, bielkovinovych, ovocnych, zeleninovych atd., nie preto, ze by som mala extremnu nadvahu alebo co, bavilo ma to studovat.
V detstve som cvicila gymnastyku, stale som pomerne dost aktivna, nesedim cely den za pc, ale praca, byvanie a pod., jednoducho sport a strava isla bokom. NEmala som na seba cas, ale uz to chcem zmenit. Zaroven chcem zacat dietou, potrebujem dat dole 13-15kg, aby som bola spokojna, zaroven som si zvolila, ze to bude jednou z tychto troch diet, chcem svoje telo trochu odlahcit aj v ramci travenia, tieto diety mi na to pripadaju vhodne.

Otazkou teda je, mate realne skusenosti s niektorou z nich? Ak ano s akou? Ako pomohla? Za aky cas atd?
Budem velmi vdacna za vsetky reakcie, Lucinka

BielkovaLivus

Silik777 osobnu skusenost mam ja s prodietix, kazdopadne cakala som viac, schudla som 11kg za dva mesiace, ciel bol 14-15.. tak kazde telo je ine, to chapem, no aj tak som myslel, ze 14 to bude v pohode

Silik777

Ja som teraz narazila v telke na reklamu na ketodiet, zaroven ked hladam skusenosti vyhodilo mi aj tuto temu, no aj xy inych. Ide o velmi podobne diety, ale vo vseobecnosti ludia odporucaju prave prodietix, teda ak ma niekto osobnu skusenost, tiez prosim o napisanie, pripadne radu co a ako.

Tomas12345

A čo tak vysadiť múčne jedlá a ostatné jesť normálne ? Vela ludi takto schudlo že vybechalo postupne mucne jedlá.

GOING

úplny súhlas. Dodržiavam stravu podľa krv. skupiny na 80%. Dodržiavanie na 100% nebolo pre mňa prospešné max. prvé štyri mesiace (potom cholesterol po spodnou hranicou). Každý je individuálny a preto tvoj model nesedí každému a každý má svoj vlastný vývoj a preto tvoj ideálny model stravovania ani nepríjme.

Každému nerobí dobre všeobecne zdravé aloe vera a pod.

Môžme si idealizovať svet a zdravo sa stravovať s výhľadom na zdravie v dôchodku. Čo je dané to je dané a to nezmeníme.

samo2344

akakolvek dieta je blbost. pretoze trva od-do a potom co? zase jest normalne a pribrat ako predtym? potom zase dieta? to ma aku logiku? cize ziadne diety, ale dozivotna uprava stravy. ved mame k dispozicii tolko potravin, kolko sme este nikdy nemali aky problem sa je stravovat zdravo dlhodobo?

uplne v prvom rade: var si sama. jednak usetris minimalne 50% financii a jednak vies, co jes. menicka je sama muka a olej. takto neschudnes. a ked budes varit, vytvoris si k stravovanou vztah. miesto cumenia na televizor. je to psychohygiena. ja mam navarene za hodinu. aj pre celu rodinu. to nie je ziadny kumst.. v dalsom rade: nic zo stravy nevynechaj a naopakm jedz vsetko. len tak nebudes trpiet. ani psychicky ani fyzicky. ak nieco zo stravy vylucis, tak sa ti to neskor vrati. na 100%. len treba trocha rozmyslat co a kedy jest.

rano: tuky. cele vajicka, avokado, tuniak/losos (cerstve, konzervy), maslo, slanina, prechy, semienka, oleje, zelenina, olivy, sardinky. len tak vydrzis do obeda.

obed: maso, tuky: morcacie, ryby, hovadzie, bravcova panenka, kuracie, bryndza, niva, strukoviny, huby. bud zjesdz aspon 200 gramov masa+zelenina, alebo ked ti je tolko masa vela, tak syry. ziadne prilohy.

vecera: sacharidy. cestoviny, ryza, zemiaky, ovocie, tofu, lahke/tvrde syry, zelenina, pstruh.

na ranajky takto zjes tuky, ktore ti daju potrebnu energiu. pretoze sacharidy ti vydrzia len hodinu dve. potom budes hladna a bez energie. to navadza k desiatej. dalsie zbtocne jedlo-kalorie a peniaze.. na obed zjes bielkoviny a tuky, ktore ti daju energiu do siestej. vecer sacharidy, aby si nemala plny zaludok ked pojdes spat. takto pojes za cely den vsetko co je potrebne a nebudes sa nijak obmedzovat. akurat das telu to, co o tom ktorom case potrebuje.

ako vidis, nie je tam desiata a olovrant. pretoze telo potrebujes vystavit hladu. jednak aby nebol zaludok ustavicne plny, tiez sa potrebuje vyprazdnit a pripravit na dalsiu porciu jedla. ty tiez nezabehnes maraton a potom nepojdes na 8 hodin do prace.. a jednak sa pocas hladu aktivuju rozne prospesne procesy v tele. a ked budes na prevazne tukovej strave, tak nebudes pocitovat vlcie hlady. preto sa neboj, ze budes hladna. a ze tie veci stoja viac? v konecnom dosledku minies menej. nebudes kupovat keksy, cokolady, cipsy, polotovary, salamy, pomazanky..

dalej odporucam vyrabat si doma jogurty a kefir. napravis si mikrofloru a travenie bude znova efektivnejsie. a ak chces chudnut, tak na ranajky ZIADNE vlocky. ovsenne vlocky sa travia 5-6 hodin. cize fajn ako zdroj energie, ale pocas ich travenia telo NECHUDNE. kedze ma energiu z nich..

ak ti to pride cele divne a otravne, tak pointa je, ze investujes do zdravia cas, ktory sa ti vrati v dochodku. do coho investovat cas, ak nie do vlastneho zdravia? vsetci len rychlo preletiet nejak zivotom a potom v dochodku zhrbeni, chori, pripadne sa dochodku ani nedoziju.

GOING

LucinkaPusinka
koľko máš rokov? Pýtam sa kvôli vývoju lebo bilekovinová dieta
má vplyv aj na metabolizmus mozgu ako každá diéta ale pri tejto môže klesnúť hladina cukru v krvi až na 3,5-3,7.

ja uznávam stravovanie podľa krvnej skupiny kde je zohľadnený
praveký vývoj a pôvod každej krvnej skupiny.
Napr. A-čko má vegetariánsky pôvod a 0-ka lovecký pôvod, a tomu sú prispôsobené aj potraviny, ktoré sú vysoko stráviteľné.
Nájdeš to aj na internete "stravovanie podľa krvných skupín) sú tam uvedené tri skupiny potravín: vysoko prospešné neutrálne a zakázané. Prvá skupina má najvyššiu stráviteľnosť. Prvý mesiac pri tvojej nadváhe myslím si, je možný úbytok 4kg z telesného tuku bez potreby cvičenie. Pri nadváhe 25 kg bol úbytok z telesného tuku 8kg/za prvý mesiac pri krvnej skupine A a to bez cvičenia. Za štyri mesiace to bolo 25 kg z telesného tuku bez cvičenia.

Pri tejto diéte pri krvnej skupine A môže klesnúť zasa cholesterol pod spodnú hranicu.