Nekonečné problémy s bolesťami zubov

Príspevok v téme: Nekonečné problémy s bolesťami zubov
FNeri

Dobrý deň,
už vyše pol roka ma trápia veľké problémy so zubami. Na konci Júla 2018 som išiel k zubárovi s bolesťou už zaplombovanej dolnej stoličky. Zubár skonštatoval (urobil lokálny RTG), že problém je v zube vedľa a rozvŕtal a dal dočasnú vložku. Bolesti neprechádzali tak rozvŕtal aj zub na ktorý som poukazoval - dolná šestka. Bolesti pretrvávali už sa prenášali aj na druhú stranu a na zuby oproti. Po ďalších návštevách zubára (robil sa aj panoramatický snímok). Napokon vybral nerv z jedného. Ani toto však nepomohlo. Tak ma poslal aj na ďalšie vyšetrenia. U obvodnej doktorky výsledky z krvi - všetko v poriadku. ORL vyšetrenie všetko OK. U neurológa tiež bez nálezov aj po MR mozgu. Medzičasom som zmenil zubára a nasledovalo vybratie nervu aj z druhej stoličky a vyplnenie kanalikov v oboch dolnych stoličkách, čo prechodne pomohlo. Avšak na zuboch oproti v hornej čeľusti bolesti pokračovali. Po dalsich zakrokoch (osetrenie kazu na hornej 5ke a extrakcii hornej 6ky) však stale pocitujem bolesti v hornej čelusti a niekedy ma bolia aj spominane spodne dve stoličky po ošetreni kanalikov. Absolvoval som aj akupunkturu a napravanie krčnej chrbtice. Panoramatické RTG zubov som absolvoval 2x a vlastne ho videli 3 traja zubári nezávisle od seba, s konštatovaním, že nič akútne tam nie je. Bolesti však neustávajú. Mám 29 rokov. V živote som predtým nemal problém so zubami. Ale od leta je to katastrofa. V priebehu pár mesiacov vlastne už mám dve mŕtve stoličky a jednu hornú vonku ..Na zubnú hygienu som vždy dbal. Prosím, nemal niekto z vás podobné problémy ? Akého odborníka ešte navštíviť ? Alebo nejaké rady ? Ďakujem.

Luckaxxx

Dobry den, ako ste dopadli? Mam nieco podobne a neviem co robit. Tiez zubari nevidia pricinu, zuby ma bolia, zevraj su ok. Vysledky u inych lekarov ok.
Preslo Vam to? Co pomohlo?
Dakujem,
L.

huhu

ahjaj: nevypisuj blbosti keď nevies a nabudúce čítaj pozorne, na ORL aj odberoch krvi bol

autor temy: skus ísť ešte za nejakým zubárom ktorý sa špecializuje na temporomandibularny kĺb (skus nejake pracovisko Maxilo Facialnej chirurgie) aj keď pripadne zmeny by mali byt viditeľne aj na OPG, ale nemuseli si to všimnúť, plus popritom vyšetria aj to ako hryzes či nevybocujes sánku atd

ahjaj

ten zápal ti mohli spôsobiť baktérie rezistentné na penicilín.
Skús u obvodného, nech ti urobia výter z hrdla a nosa a zápalové parametre v krvi.

FNeri

Ďakujem za reakcie. ahjaj: Antibiotiká (Penicilin - V PNC 500) som uzival, ale bolo to dakedy v auguste, ked sa riešili tie spodne stoličky. Vtedy nezabrali. Odvtedy som neužival. Posledny zakrok (vytrhnutie hornej stoličky 6ky bol pred tromi tyždnami). lienkaaaa - zapal trojklanneho nervu vylúčil neurológ, ako som pisal bol som kvoli tomu aj na MR mozgu ... tak ak to určil spravne, nemalo by to byť ono ... Vsetci zubari, tvrdili, ze tie bolesti mam take nespecificke, robili skusky vitality, ziadny nebol predtym mrtvy ani bolestivy na poklep... Ani citlivy na teple/studene... Ale bolesti som citil pod danymi zubami ... Cele je to velka zahada ... Neviem, kam sa este obratit :( ...