Musia mi rodicia platit svadbu?

Príspevok v téme: Musia mi rodicia platit svadbu?
Marinacka

Ahojte. Ste su zrejme ludia z celeho Slovenska. Ako to funguje vo vasej rodine? Rodicia detom platia celu svadbu? Ja som totiz vyslovila nazor, ze som zasadne proti a rodina (nie rodicia, ti to nepoculi) ma odsudili. Vraj mam primutivne nazory a mam respektovat zvyky....Vyslovila som na rodinnej oslave, po 35 otazke "ze kedy sa vydam", ze az vtedy, az si na svadbu nasetrim. Na to som dostala sprsku, ze to nikdy nebude a ci som normalna, ze rodicia vzdy platia detom svadbu a podobne. Vraj nieco nie je s mojim zivotom v pohode, ak mam tieto nazory...ach jo. A dalsia vec, odmietam pozvat na svoju svadbu siroku rodinu. Ludi, ktori o mne nevedia nic a ja o nich. Je to sice rodina, ale videla som ich dvakrat v zivote? Tak co teraz? Ma zmysel s nimi bojovat? U vas tiez platia rodicia vsetko a su 150 celenne svadby?

Meridian

Ps:bolo to 9.000ale pre 100 ludí ,a prvá kalkulácia 15.000 vBeladiciach na zámku ale len stan na nádvori stál 6.000 takže 5.000 pre 50 ludí je real číslo .....

Meridian

Ps:bolo to 9.000ale pre 100 ludí ,a prvá kalkulácia 15.000 vBeladiciach na zámku ale len stan na nádvori stál 6.000 takže 5.000 pre 50 ludí je real číslo .....

Meridian

Ps:bolo to 9.000ale pre 100 ludí ,a prvá kalkulácia 15.000 vBeladiciach na zámku ale len stan na nádvori stál 6.000 takže 5.000 pre 50 ludí je real číslo .....

Meridian

Nechcel som preháňat mám to z prvej ruky všetko je veľmi individuálne .
Podobne aj auto sa dá kúpiť od do .
Aj som vysvetloval prečo prenájom stanu na nádvorí malého zámočku môže stáť aj 6.000
V kultúrnom dome v obci 600€
Reštauračná strava 2-4tis
Keď navaria teta krsná 1000
Chodov môže byť 5 ale aj 8
Atď.moja najbližšia rodina stiahla z xy na
9 000pre cca 50 ľudí.
Mi sme v okolí BA

Marinacka

Dakujem za nazory. Meridian, nie, moji rodicia na to nemaju. Ale evidentne je v nasej zaprasenej dedine zvyk si brat na to z banky! Uplne normalka. A to mna osobne desi. Inak, tiez si myslim, ze si to prehnal so sumou. Mala by som cca 50 ludi, mennu za 35 eur na osobu, saty ma vysli na 600, vyzdoba aj s kvetmi na 400, robim si ju sama, aj aranzmany. Este neviem kolko bude stat DJ. Do tych 4000 sa zmestime. A tie som zarobila behom letnych prazdnin v zahranici. Takze az take nerealne to nie je, ze si nikdy nenasetrim. Som zvedava co napisu dalsi, ci je to fakt na celom Slovensku taky zvyk. A este Meridian, nepozvem nikoho, s kym sa nestretavam a kto mi nie je blizky. Nevidim dovod volat napriklad starkinu sestru, ked som ju videla 4 krat v zivote. Odmietam volat niekoho, lebo sa to patri

Svadobna

Ja som si vzdy myslela ze svadbu si platia svadobcania a rodicia len nieco prispeju :D ale tvrdenie ze za 40-50 ludi 9-15 tisic € je prehnane. Mozno na kralovskom zamku. Nahodou som si pred par dnami zo zaujimavosti hladalq kolko cca vyjde svadba. Je to individualne ale do 6000€ sa 50 ludi zmesti.

Meridian

Moj názor.
Svatba nieje lacná záležitosť.
Kto si myslí ,že ju odbyje do par tis.€ je na omyle.
Ludia sa nazberajú ,lebo pozves jedného a hned zistíš,že treba tym padom aj,aj
Teda zostava bud my a svedkovia ,alebo potom už skoro všetkých.
40-50 ludí cca od 9-15tis € ani sa nenazdáte.
Samozrejme je to veľmi individuálne
Stan pri malom zámoču vijde aj4-tis € ak
Lebo napr taký isty počet ludí v malom mestečku do 1-tis €.
Ale otazka znela či majú rodičia......
No je to na dohode....
Hadam nechces aby si rodičia brali úver 10tis a ešte ho nesplatia a už......
Ďalej je rozdiel keď nato majú ,ale zase do všetkého kecajú a predsa ide o báš den
Asi najlepši je vedieť asi koľko môžu rodičia prispieť napr.u nás je dohoda 2 litre ostatné nech sa mladý rozhodnú aká svatba........

ahjaj

my sme so snúbencom oznámili rodičom, že sa chceme brať a platili nám svadbu. Ale stretla som sa s pármi, ktoré si svadbu platili sami. My sme boli vtedy obaja študenti.

no ja

Ja planujem svadbu, kde budem len ja, moj partner a 2 svedkovia. Rodine to poviem, az ked bude po tom. Aka bude tvoja svadba, je len na tebe - nenechaj si nikym diktovat, co sa "patri".