Kde tankovať kvalitný benzín?

Príspevok v téme: Kde tankovať kvalitný benzín?
motorista3

Dobrý deň!
Chcem sa spýtať, kde mám tankovať, ak chcem kvalitný benzín. Teda ide o to: kúpil som 5 ročne auto po známom. Známi zväčša tankoval na čerpačkách ako Tesco, teda si myslím, že nie moc kvalitných. Má ešte význam do auta tankovať kvalitnejšie? Teda chcem aby sa motor precisti (to garantuje napr Shell) a aby mal lepší výkon.

Majú nejaký význam aj prémiové paliva, napr. Shell v-power Nitro+?

Ktorá z cerpačiek je teda najkvalitnejšia: OMV, Slovnaft, Shell, Tanker, prípadne nejaká iná?

Ďakujem za názor každého.

Defcon

Vif je podla zlozenia super aditivovany kvalitny benzin. Ovsem pri tej cene a davkovani sa viac oplati kupovat nonstop kvalitny benzin, z osobnej skusenosti doporucujem len shell v-power 95. Ten ma v sebe aditiv na rozdavanie. Proti vif hovori aj pridana povinnost navyse, teda nielen natankovat benzin a ist, ale najprv zohnat vif, potom ho naliat do nadrze a az potom natankovat a ist.
Co sa tyka frekvencie kupovania kvalitnejsieho benzinu, ja idem vyhradne na spominany v-power, ale viem si predstavit kupovat ho len v zimnom obdobi a jar, leto a jesen setrit a jazdit s lacnejsim.
Omw nemusim, rakusanov neznasam a nepodporujem. Hlavne ked mam odskusany ten shell.
Oleje Castrol su ok, tam si ustrazis specifikaciu SAE a nic nepokazis.

Marto_Kr

OMV vs. Shell, je to asi tak na rovnako. Ja som bol vždy skôr za OMV, v práci tankujeme do áut Shell. Obidve sú asi kvalitné (aspoň na pomery na Slovensku). Vyhol by som sa hlavne čerpačkám typu Jurki a podobne, ale aj Tesco, Oliva, Tanker a iné neznáme. Slovnaft sa celkom dá, teda oproti týmto, ale ceny rovnaké ako Shell a OMV ale za menšiu kvalitu.
Čo sa týka olejov, tiež som za Castrol.
A čo sa týka dielov na auto, napr. brzdy, baterka a stierače, tak to určite Bosch. Nič iné by som už do auta asi nedal.
V tvojom prípade, aj keď bývalý majiteľ vozidla tankovali na Tesco, tak by som asi aspoň raz natankoval prémiové palivo, nech sa motor poriadne prečistí, a potom by som už pokračoval v štandardnom pálive, ale iba na OMV/Shell.
Tiež som už počul od známeho teóriu, že pri menej kvalitnom palive (napr. Tesco,) motor zbytočne stráca výkon, zvyšuje sa spotreba a motor má hlucnejsí a kolisavy chod. Takže pozor na to!
Veľa ľudí uprednostňuje cenu pred kvalitou, ale v skutočnosti sa auto len trápi a neušetria nič, pretože spotreba je vyššia.
Radim si vybrať 1 z tých 2 čerpačiek, potom zaregistrovať klubovú kartu a využívať aj všetky ich zľavy a výhody. Niekedy sa tam dá celkom dobre ušetriť.

motorista3

Alebo bolo by teda v prípade OMV vhodné raz za čas natankovať Maxx motion? A inak normálne, keďže sa mi prémiové neoplatia? Má to ešte nejaký význam, ak sa tam toľko tankovalo na Tescu?

motorista3

Ďakujem za rady.

Olej tam bol používaný Castrol (5w-40). Na tom by som asi ani nič nemenil.

Ale... chcel by som sa ešte spýtať na ten VIF - to stačí ak si kúpim iba raz, alebo to treba pravidelne?
Je teda lepšie OMV alebo Shell?

Defcon

Mal som niekedy fiat brava a tankoval som donho vyhradne slovnaft tempo plus. Potom som presiel na shell v-power a bol tam rozdiel triedy. Motor sa skludnil , prestal kolisat volnobeh a spotreba mi isla dole o 10%. Rovnaky vodic a rovnake trasy. Zas je drahsi.
Co sa tyka oktanoveho cisla, drz sa doporucenia vyrobcu. Ak je doporuceny benzin 95, tak tankuj 95oktanovy benzin. Viacoktanovy benzin nedokaze motor takmer vobec vyuzit a je drahy . Trochu sa mu vie prisposobit vdaka lambda sonde a miliarde cidiel, ale narast vykkonu o 1% je zaplateny neumerne. Navyse motor na taky benzin nie je stavany a mozno by si nieco pri dlhodobom pouzivani dokafral.
Takze shell v-power a olej asi tiez shell . Helixy su ok. Zisti aky olej tam bol pouzivany, ak tam je syntetika, tak zostan na syntetike.