Zožrane nervy

Príspevok v téme: Zožrane nervy
Martin6667

Ahojte.
Prerabali sme kompletne byt. Als totalka od zakladov.
Na ten cas 4 mesiacov (koli financiam) sme byvali u svokrovcov. Mame malu 3 rocnu dceru a zenib brat 2 rocnu dceru Elisku.
Tieto 4 mesiace boki na mna dost narocne. Z orace do bytu sekat omietky a dookola a dookola a odtial k svokrovcom. Mala he brutalne ziva.
Casom som uz tak unaveny ze nevládzem.
Kym sme sa stretsvali ako rodina raz za cas tak vsetko v poriadku.
Lenze az ked s niekym byvate tak zistite kto aky je...
Svagrova zena je leniva, neschopna osoba.
Svagor je mily ken ak je tam viacej ludi a nepomohol mi ani vrece omietky odniesz aj ked naslubovane bolo dost.
Moj otec a svokor pomohli vela.
Lenze cim dlhsie s niekym byvate tym viac sa ukazuju neduhy a nálady, ako dokaze byt niekto sprosty aj voči dieťaťu, ako sa vam inokedy mika svagrova zena takmer ani ne pozdraví na schodoch.
Ja som taky ze si soravim vsetko sam a do veka veci sa rozumiem. Ak sa mi nieco nepaci tak nie som ticho. Nie som falosny typ ako švagriná ktora kyda na svokra a ked su spolu tak mu s usmevom nalieva.
Moja grpezlivost vsak prrtiekla.
Aj ja zacinam byt asertivny a odmernany a aj drzi.
Sam9zrejme ak sa spravate tak ako niekto ku vam tak to zacinam druhym vadit.
Lenze ja uz mam tsk znicene nervy z prace a rodiny ze proste nevkadzen.
Uz sa neviem pretvarovať a bit ticho.
Ak je niekto normalny som aj ja.
Ake sklamali ma..
Ked si to raz u mna niekto pokasle tak go nejde ken tak napraviť...
Aj ked je clovek sikovny a zbehli v živote ako nahle v spoločnosti presadzujete svoj názor aj ked je zdravy tak ste za drzeho...
Najradsej by som nikoho nevidel 2 roky.
Lenze zas budu reci ze sme prerobili a ze mam co som chcel a tak sa neozyvam.
Oni sa pomeria a my budeme ti zli pre ktorých to neslo predtym.
Ako mam odburat tu negativitu ktoru som pravom ziskal.
Ako sa mam odosobnit od hlupych poznamok..
Ako sa mam tvarit ze je vsetko ako rok dozadu.
Ako mam prijať názor aj ked je to cista hovadina a nevybuchnut ked sa snazim vysvetlit lepsiu cestu a ta je zosmiesnena a neakceptovana...
Vyhorel som

momentik

Vies ako mi to pride, autor temy? Ze strašne riesis druhých. Co budú hovorit, mysliet si atd. Oni ti platia hypo? Oni ti dávajú na chleba? Zatni zuby. prebyvaj ten čas a rob všetko pre svoj cieľ, dokonc byt. Neries neriešiteľné. Nezmenia sa. Svoj pristup vsak zmenit môžeš.

Martin6667

Orol mas pravdu frflem tu ake nie doma. A to je rozdiel.
Ale ako som pisal uz zacinam. Aj doma kedzw mi to lezie hore krkom

orol1

oni ini nebudu, staraj sa o seba, ta masaz je super, mozes aj saunu alebo beh. frfles tu podobne ako oni. mysli na seba a usmej sa.

Martin6667

Dakujem
Tak snazim sa akonsa da ale nie je to jednoduché.
Najviac neznasam pretvarku. Falosne usmevy a to aj v práci.
Druha najhorsia vec je nedocenenost.
Aj keby som byt prerobil do zlata nedockam sa od nikoho povzbudivého slova ako je to dobre spravene alebo urobene vylepšené nic.
Len komentare na co. Drahe to je. Inym aj ine staci. Zbytocne toto tamto. Zozralo mi to nervy na byte. Svokor pomôže ale vsetko onadava ofrfle. Najradšej by som ho skopol do Hrona.
Na druhej strane som mu vdacny ze dosiel a pomohol ale za cenu...
Mne povie vsetko co sa mu nepáči ale svojmu synovi a svagrinej nie.
Ona je z mesta cize podla neho ma akeso nepisane právo sa neorzumiet do ničoho od varenia, uorstovania az po pozametania chodníka.
Navyse si ich tak vycvicila ze jej nic nepovedia lebo sa okamzize urazí a je schopná zbalit kufre a odísť aj bez dieťaťa.
A ja pocuvam za vsetko, od obkladu l, cez malu cez to ze nevyberiem schránku a pritom ona je tam kvazy doma keďže maju vkastnu oddelenu cast domu.
Ale musim byt ticho. Ak sa ozvem tak sa vraj somnou neda rozoravat a rozcukujem sa ats.
No ano ked vam neiekolko mesiacov niekto zerie nervy s hlupostami.
Namieszo konsteuktivnej debaty len frflanie a hundranie.
Ale svagrina je dobra. Ona je ticho. Nalieva, ked treba umyje auto svokrovi. Nechapali by ste...
Niekedy bolo vsetko inac 2,3 roky dozadu...
Neviem preco sa tak niekto zmeni.
Ake vraj ja som sa zmenil.
No zmenil jasne kebo sa neusmievam a nepretvraujem.
Svagrina robi v jednej firme s elektroinštaláciami.
Ked mi nieco trebalo tak sa nukala ze pomôže. A jedneho dna mi vyjrikovaka ze kazdy ju len otravuje a jej vola... Vtedy som povedal ze aj keby som mal za vyoinace dat 5000 eur tak jej v zivote uz nezavolam. Vtedy ma to vnugrone zlomilo.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Jana Lukacova

Martin6667:

Vaše zožrané nervy sú jednak dôsledkom fyzickej únavy, ako aj nahromadených citov (hnev, smútok). Ak sa s nimi naučíte pracovať (prejavíte ich), obnovíte svoj nadhľad nad situáciou, správanie iných Vás nebude tak vytáčať (budete akceptovať iných, takých akí sú), nebudete vybuchovať v konverzácií s nimi, ale s pokojom poukážete na to, ako sa veci skutočne majú. Nebudete už však potrebovať, aby boli ako Vy, či prijali to, čo hovoríte.

Každý máme individuálnu cestu dozrievania počas života, tak Vy ako napríklad aj Vaša švagriná.

Marosko-n

Počúvaj mladý, Nauč sa v živote tieto zásady.
V živote nič na silu nechci !! Sme tu na Zemi na na návšteve, a na nič nemáme právo !!!
Žena je kráľovna v kuchyni a v spálni. To je jej kráľovstvo tak drž hubu a krok a nič je neprotireč !! Ak chce tak jej posluž ! Ostatné časti bytu sa dohodnite !
Do dielne si nedaj rozkazovať, To je tvoje kráľovstvo !
Nikdy ženu nebi, ak si si vzal sprostú, ty si somár, že si si ju vybral, tak sebe radšej daj po papuli , ako máš žene ublížiť !!
Keď je sprostá a neni s ňou rady odíť od nej , aspoň sa nebudete sužovať.
Ešte raz , človek tu na Zemi nemá na nič právo, sme tu na návšteve. Nauč sa tak žiť a budeš šťastný človek a raduj sa z každej maličkosti, či ti každý deň prináša.
Keď ťa neičím poveria tak si to plň zodpovedne !!
Všade kde si rob dobre !