Prečo sú muži tak tvrdohlaví?

Príspevok v téme: Prečo sú muži tak tvrdohlaví?
Kendall

prepqcte za tento mozno absurdny prispevok ale potrebujem sa vyrozpravat.Som v trojrocnom vztahu, byvam u frajera a zacinam si uvedomovat ze moj priatel je spindura a co je horsie ze je strasny baran tvrdohlavy. Ja nepotrebujem mat vsetko tip top, aby sa vsetko blistalo, ani ja som neni dokonala ale moj frajer ma otrasne zlozvyky. Nevie si po sebe upratat a ked ho na to upozornim (aby sa to naucil) tak sa zduje ze ho buzerujem. Ale najviac mi vadi ze je takzvany zberatel. V byte si hromadi 15 rocne haraburdy. V skriniach ma narvane oblecenie ktore nenosil roky, smrdi to tam a on samozrejme povie ze ho buzerujem iba. Mne nevadi ani tak ten bordel ale ako je zataty. Stale musi mat posledne slovo a neda si povedat. Ked je v byte bordel tak sa vyhovori na to ze chodi do roboty. Ale vednie je jediny ktory pracuje a tiez nema kazdy doma bordel. Ano je to jeho byt ale uz byvame spolu, v jednej domacnosti tak by mohol pristupit na nejake kompromisy. Ja uz neviem co mam robit. Vzdy ked sa chcem o tom s nim rozpravat tak iba odvrkne ze nech sa nestaram a odide z miestnosti. Poradte

Sloniecko

v tomto neocakavaj ziadne zmeny.. hlavne vo veciach ako poriadkumilovnost a tvrdohlavost. Ak niekomu nevadi, ze zbiera haraburdy a nerad upratuje, tam je miziva sanca na to, ze by sa zmenil. Dokazom toho su aj rozne dokumentarne filmy a dokonca uz cele serialy o ludoch, ktori zhromazduju bordel a nechcu sa ho zbavit. Tiez poznam zopar "zberatelov" a podla ich vyjadreni a vyjadreni akterov v roznych televiznych programoch- tieto zlozvyky sa vekom este zhorsuju. A to, ze je velmi tvrdohlavy a musi mat posledne slovo.. snad si nemyslis, ze sa v tomto niekedy zmeni. To je povaha cloveka. Je to typicky cholerik- nepokojny, vznetlivy clovek, ktory si vzdy a v kazdej situacii stoji za svojim, nikdy si neprizna chybu a neospravedlni sa. Len jeho sposob zivota je ten spravny a ide aj cez mrtvoly, len aby si nemusel priznat chybu. Takze ziadna rada asi nebude namieste- bud sa s tymto zmieris, alebo... nezmieris. To, akou formou si "nezmierenie sa" preukazes, to uz je na tebe.

Kendall

Yolanna
Jediny kto tu nieco nepochopil si TY. A dam ti to aj s velkymi pismenami.Hovorim o tom ze ani mi tak nevadi ten bordel ako to ze je strasne zataty a neda sa s nim komunikovat. Ja nikomu nerozkazujem aby nieco vyhodil. On tiez povedal ze ked sa nastahujem tak sa veci zmenia, a mozem tiez o spolocnych veciach rozhodovat. Ide mi len o ten princip ze nech je trochu iniciativnejsi v tomto a nemusim ho ku vsetkemu dokopavat. Ale dakujem ti za tvoju agresivnu obohacujucu radu

Yolanna

Keď sa ti nepáči, aký poriadok, alebo skôr neporiadok má tvoj priateľ vo SVOJOM byte, tak sa odtiaľ odsťahuj, kúp si svoj vlastný byt a tam môžeš mať poriadok podľa seba. Ja už dávno bývam vo vlastnom, a áno mám tam občas neporiadok, a tiež mám v skrini "staré haraburdy" ktoré už ani nenosím, ale keby mi tam niekto prišiel a začal by mi nakazovať, že to mám vyhodiť, poriadne by ma to nahnevalo! Takže tvojho priateľa celkom chápem, je to jeho byt a môže si tam robiť, čo chce. To že tebe to vadí, je TVOJ problém.