Je raz šanca ze budem moct mat macku?

Omen

Alergény pochádzajú z viacerých zdrojov: SRSŤ, koža,sliny, sérum, slzy, pričom hlavný zdroj je pokožka a srsť.
Desinzibilizácia sa aplikuje u pracovníkov so zvieratami za podmienok, že je to u nich vhodné a neohrozí to ich zdravie!
Zbaviť mačku alergénov sa nedá a ak sa jej nezbavíš, riskuješ oveľa viac problémov, aké máš teraz. Môžeš sa prepracovať až do astmy!!!

ahjaj

tuším existujú aj tie holé mačky, čo nemajú srsť....
ale alergia je vlastne na extrakt zo slín. Lebo ona sa umýva, olizuje, a ty ju pohladkáš, alebo sa ťa dotkne...

Lollka

Neviem ci alergia ustupi, su aj nejake ockovania pre alergikov, citala som, ze im to dost zlepsuje stav ale vela o tom neviem, skus si o tom nieco zistit. A potom je tu stale moznost ze mozes mat bezsrste macky, tie su tiez zlate.

Noelinka

A existuje aj desenzibilizacia ci ako sa to vola kde ti alergolog bude pichat alergen pokial si telo nato nezvykne

Takze moznosti mas dost

Noelinka

Ja som tiez vyrastala s mackami a dostala alergiu aj astmu a doma mame 2 macky. Lekar povedal ze macky musia prec my sme ich samozrejme nedali prec a casom si moje telo na nich zvyklo. Ale su aj macky kt su vhodne pre alergikov ale tie budu trochu drahšie ako domace macky

Omen

Ak máš takú silnú alergiu na mačku a napriek tomu si ju zadovážiš, môžeš svoj stav rapídne zhoršiť! Neviem, koľko máš rokov, aký je tvoj zdravotný stav, nevidím do budúcnosti, preto ti odpoveď na tvoju otázku nedám.
Žiaľ, zaradila si sa do skupiny ľudí, ktorí vyrastali so zvieraťom, následkom čoho sa u nich vytvorila alergia. A tak to nevidím ružovo.
Čo sa týka mačacieho alergénu Fel d 1, je to síce hlavný, ale nie jediný alergén. A tak ti vrelo odporúčam vyhýbať sa nielen mačkám, ale aj psom!!!
Vyčkaj niekoľko rokov a potom sa otestuj.

ahjaj

prekladala som kedysi článok o tom. Oplatí sa ho prečítať. Tam je jednoznačné, že je to vyliečiteľné a človek môže mať mačku.
www.magazin-zivotny-styl.com

Fnuk

Ked som bola mala tak mi tiez povedali ze mam alergie na psov, macky a uz 10 rokov mame v byte psov. Takze myslim si ze telo si vie vytvorit protilatky po nejakej dobe