Ako byť single a nezatrpknúť?

Príspevok v téme: Ako byť single a nezatrpknúť?
nejakyclovek

Ahojte, tému zakladám hlavne pre single ľudí, ktorí nikdy nemali partnera alebo nemali vážny vzťah...

Pomaly mi už začína liezť na hlavu že som nikdy nemal partnerku... mám 25 rokov. Také tie bežné rady ako je venovanie sa koníčkom sú síce účinné, ale nie dostatočne. Venujem sa koníčkom, chodím von, mám záľuby a tak. Ale aj tak to na mňa vždy doľahne a prídu na mňa tie depresívne myšlienky a začnem byť smutný že nemám ženu.

Bijú sa vo mne 2 veci: 1. chcem vzťah, a 2. ale zároveň nechcem... chcem ho pretože si to veľmi idealizujem a stále vo mne je tá iracionálna nereálna predstava toho že by som mal ženu, ktorá ma úprimne miluje... a 2. racionálna stránka, ktorá vie, že toto sú totálne nezmysly a že keď vidím ako tie vzťahy fungujú a vždy aj fungovali tak je lepšie zostať sám... a dostávam sa do situácie, kedy ani jedno ani druhé nie je správne riešenie a som nútený si vybrať menšie zlo...

naozaj veľmi by som chcel mať krásny celoživotný vzťah, deti, rodinu.. ale zas na druhej strane všade len samé rozvody, podvádzanie, ľudia sa nemilujú a neberú vzťahy vážne...

a z toho som frustrovaný, lebo mám taký pocit že dnes už ani neexistuje nič ako tá pravá.... ale zas na druhej strane som smutný že som sám a moja iracionálna stránka mi nedá pokoj a stále do mňa tlačí predstavy o krásnom vzťahu, deťoch, rodine, manželstve....

pomáhajú mi tie koníčky, ale moja otázka je, či je niečo, čo by dokázalo úplne vymazať tie depresívne myšlienky, niečo čo by mi pomohlo žiť na 100% šťastne?

Pag

Prilis netlac na pilu a ono to pride. Hlavne dlho neudrziavaj vztah bez deti, lebo s detmi je sranda. Zistis, ze mas v porovnani s nimi o hodne menej rozumu a podobne. Dieta da lasku viac tomu rodicovi, ktory isiel do vztahu bez naroku na honorar, to je moja pravda. Moja zena mala kratke nohy, druha, myslim, ale ja som jej stale vravieval, aby som ju utesil, ze dont worry, loz predsa ma kratke nohy.

Tutanchamon_xD

No a preto si ja už dievča nehľadám za posledný rok vôbec. Pretože jednoducho by som nemal čo dievčaťu ponúknuť. Je pravda, že dievčatá v mojich rokoch (24) si radšej hľadajú chlapa čo má auto, vlastné bývanie a má lepší plat. To, že by som bol k nejakej pozorný, dobrý, milý, tak z toho by sa žiadna "nenajedla" ako som to už v jednom príspevku napísal, keďže nemám to, čo od dnešných vzťahov vyžadujú, čiže spomenuté veci vyššie.

Suptoman

Vydrž a venuj sa záľubám. Keďže si nemal nikdy priateľku. Tvoja šanca klesá asi do 30 rokov. Potom začne postupne opäť rásť. Teraz si pre baby nezaujímavý. Nemáš skúsenosti a si frustrovaný. A keďže si nikdy babu nemal nebudeš ani žiadny alfa samec. Dievčatá teraz chcú niekoho kto sa o ne postará a kto je chlap. Je to ťažké si nájsť dievča v tomto veku, musíš byť komunikatívny a ozývať sa prvý. Musíš byť zabezpečený po finančnej stránke, mať charizmu a zaujímavé koníčky. Po 30tke dievčatá čo ostanú budú postupne poľavovať z nárokov a budú iniciatívnejšie aj oni. Budú chcieť niekoho na spoločnú cestu životom a zmenia trocha priority. Takže šanca je len neskonči ako Pilčuk. Venuj sa sebe a uvidíš, že to príde :) Veľa šťastia :)

Srnec28

Byt single a zaroven stastny nemoze kazdy. Musis najskor prezit dost silne sklamania aby si pochopil, a CHCEL byt single. Konickami to neprestis.

zapomen

No vidis, mozno si ta tvoja prava zvolila tiez to mensie zlo (pre nu) a taha to teraz s nejakym zenacom, ktory jej venuje aspon o trochu viac casuva pozornosti nez ty, co radsej kvasis na fore a hrabes sa len vo svojej hlave. K comu by jej taky chlap asi tak bol...

zubkovavila

Ahoj, ja som síce žena, ale mám rovnaký problém ako ty. Jediné, čo mi pomohlo je sa venovať na 100% práci a nerozmýšľať nad tým, či je dobré alebo nie je dobré byť single. Nechávam to plynúť tak, ako to je a momentálne si to takto užívam. :)