SKÚŠKY Z NÁBOŽENSTVA

Tomas12345

Defcon :

Nechápem o čo ty ide. S tebou sa nedá viesť normálna debata lebo akonáhle ty dochádzaju argumenty tak začneš riešiť blbosti a pozeráš sa či som sa nepomýlil o jednu dva stíhačky alebo o pár týždnov. Opakujem, v tomto prípade je to zcela jedno. Mohol som si pred týmto než som o týchto stíhačkach napísal pozrieť presný počet stíhačiek ktorý sme kúpili, lenže nechcelo sa mi to hladat na internete a zbytočne tým mrhať čas a tobôž ma nenapadlo že sa tu nájde človek ako ty ktorý bude riešiť to či tých stíhačiek bolo 19 alebo o pár menej. Takto sa správaju len trolovia, a s takýmito ludmi ako si ty sa naozaj nedá normálne o niečom diskutovať.

pre mna za mna nech su tie stíhačky i zo zlata, to vsak nic nemení na fakte ze to bol zbytocný nákup a hlavne tie peniaze boli sto krát potrebnejšie niekde inde ako som sa ty to už snažil vysvetliť (kebyže sa nezameriavas na to či tých stíhačiek bolo 19 alebo o nieco menej tak by si to určite pochopil).

No nič, nevedel si si obhájiť svoje tvrdenie o tom že su tie F16 potrebné a tak si tu zas a znova začal riešiť to ako som sa zmýlil v počte F16 ( o pár kusov).

Defcon

Tomas, podstata veci je v inom. A to v tom, ze kecas o veciach o ktorych nemas tusenie. A opakovane. Nenakupujeme 19 stihaciek, ale menej. Ty opakovane tvrdis aj napriek upozorneniu, nejake z brucha pocty.
A tak to je vo vsetkom, skratka trepes .
A cena stihaciek je len jedna polozka z tej sumy. Vycvik, podpora, vyzbroj....

Tomas12345

philips :

Áno, v súčastnosti je platená cirkev z mojich daní a som proti tomu. Áno, štát vyhadzuje peniaze na zbytočnosti, s ktorými tiež nesúhlasím, avšak teraz rozoberáme jednu konkrétnu - cirkev. Svet by bol lepšie miesto, keby nie sú náboženstvá, vojen by bolo podstatne menej.

No však tiež súhlasím že cirkev by štátom byt dotovaná nemusela, pretože z milodarov, svatieb, omší, karov, a od sponzorov zarobí cirkev tolké peniaze že by tým pokryla platy vsetky knazov, farárov, a ešte by mohla postaviť v každom mieste minimálne jednu noclaháren zadarmo pre bezdomovcov.

S tými vojnami nemáš pravdu. Udajne zo zaznamenaných 1763 vojen bolo len okolo 7% sposobených ako hlavnou pricinenou nabozenstvom.

en.wikipedia.org

Nabozenstvo nemá s vyvolávaním vojen moc čo spoločného. Problém je skôr v tom že ludia majú už od nepamäti radi dobývanie územi, vládnutie a takisto medzi ludmi prevláda závist, agresia, rasismus a toto sú hlavnými príčinami prečo vypukajú vojny. Tak napríklad nacisticky nemci boli čisto ateistický národ a pozri sa čo spôsobili. Rovnako tak ateistický sovietsky zväz a jeho zabratie polky europy.

A mimochodom krestanstvo samo o sebe nenabáda k vojnám, Je to presne naopak. Každý kto sa teda riadi krestanstvom by mal byt pacifista.

Tomas12345

Defcon :

To je naozaj neuveritelne ako dokážeš chytať za slovíčka, namiesto toho aby si si všímal podstatu veci. To či ide o F16 alebo F19, to či išlo o nákup spred mesiaca alebo spred týždna je teraz zcela jedno, ide o podstatu veci že boli nakupene stíhačky ktoré nielenže sú zbytocne ale súčasne tie peniaze su potrebne skorej niekde inde.

19 F16 nám k ubráneniu aj tak nijako nepomôže. Ak sa nejaký sebeväčší štát od Slovenska rozhodne Slovensko napadnut tak ho i napadne a zopár našich stíhačiek s tým nič neurobí. Ba čo viac, žijeme v atomovom veku a kto bude chciet na Slovensku zautočiť tak sem atomovu bombu dokáže priniest napríklad i cez hranice ( ktoré už nekontroluju autá). Hocijaký väčší konflikt bude už len o atomovkach a stíhačky nám v tomto prípade budú k ničomu.

philips

Áno, v súčastnosti je platená cirkev z mojich daní a som proti tomu. Áno, štát vyhadzuje peniaze na zbytočnosti, s ktorými tiež nesúhlasím, avšak teraz rozoberáme jednu konkrétnu - cirkev. Svet by bol lepšie miesto, keby nie sú náboženstvá, vojen by bolo podstatne menej.

Defcon

Tomas, my sme pred par mesiacmi nakupili 19 stihaciek f19 ? V jednej vete si zvladol 3 klamstva.
Jedna sa o nizsi pocet, su to f16 block 70+, a este len minuly tyzden nasa vlada odsuhlasila ich nakup.
Navyse nie su zbytocne, chrania nasu slobodu, aj ked radsej by som videl vyssi pocet lietadiel nizsej kategorie. Napr cesky Aero L-39NG uz ponuka dostatocnu vyzbroj na airpolicing za zlomok nadobudacej aj prevadzkovej ceny. Lenze to by nasa vlada nemohla predvadzat rektalny skialpinizmus voci usa

Tomas12345

philips :

Z tvojich daní už v súčasnosti podporovaná cirkev je. Co myslíš, kto dáva platy farárom a knazom ? No predsa štát z tvojich daní.

A ked sme už pri tých daniach tak pred zopár mesiacmi nakúpilo slovensko 19 stíhačiek f19 za 1,9 miliardy eur. Ide o vyhodené peniaze ktoré by boli ovela efektívnejsie niekde inde (napr. zdravotníctvo, školstvo, pomoc bezdomovcom atd). Takže z tvojich daní sa platí i mnoho vecí vskutku nepotrebných, nehovoriac o tom že na Slovensku je druhá najväčšia korupcia (po Mexiku) na svete, takže si asi sám dobre vies predstaviť kde tie tvoje peniaze z daní končia.

Ak by sa zaviedlo na školy povinné náboženstvo ucitelia nabozenstva by dotoval štát a tieto peniaze by išli priamo učitelom na ruku a nie cirkvi. Cirkev zarába nie vo forme krestanskych ucitelov ale vo forme milodarov, svatieb, omší, karov a dobrovolných sponzorov a ostatných aktivít.

A prečo sa u nás vyučuje krestanstvo a nie budhizmus ? Napríklad i preto že krestanstvo je podporené s ovela väčším množstvom zázrakov než budhizmus. O niektorých zázrakoch som tu už hovoril ( pár príspevkov nižšie) pričom som ich ešte nevymenoval vsetky, je ich viacero, a kebyze sa poriadne zamyslím a začnem to skúmať tak by som ich tu vypísal ešte niekolko. Ako som už ale písal, žiadne iné nabozenstvo hlásene zázraky zo sucasnosti nemá. Sám o žiadnom takom neviem a preto som i vyzval ostatných ak o nejakych zazrakoch v iných nabozenstvach vedia nech ich sem napíšu. Nestalo sa však tak.

Prečo by som mal veriť náboženstvu v ktorom sa nevyskytujú žiadne zázraky ? Skorej verím takému navozenstvu v ktorom sa už určite overitelne zázraky vyskytli.

philips

Byť ja, tak by som náboženstvo plne zrušil, čo sa týka vyučovania. Prečo sa vyučuje kresťanstvo a napr taký budhizmus nie? To je trochu nefér. Kto chce kresťanstvo pre svoje deti, nech ich prihlási do nedeľnej školy a platí si to zo svojho vrecka. Nevidím zmysel v tom, prečo by z mojich daní malo byť podporované vymývanie mozgov na náboženstve a celkovo prečo by z mojich peňazí mala dostať niečo cirkev.

Tomas12345

LaLuLa :

Byť na mne zaviedol by som na školách povinnú náboženskú vychovu, aspon 2 hodiny týždenne. Známkovanie by bolo nutné, pretože ak by sa to neznámkovalo tak by žiaci nedávali pozor a ten predmet by odflakovali.